Omicron و افزایش قیمت ها در ژانویه به مشاغلی که با مصرف کنندگان روبرو هستند ضربه زد – اخبار مالی

یک گزارش جدید حاکی از آن است که بریتانیا شاهد بهبودی دو سرعته از کووید-19 است.

داده های گردآوری شده توسط IHS Markit و CIPS برای شاخص مدیران خرید (PMI) نشان می دهد که کاهش بیشتر در بخش خدمات، اقتصاد بریتانیا را در آغاز سال 2022 متوقف کرده است.

شاخص خروجی ترکیبی IHS Markit/CIPS Flash UK که به صورت فصلی تنظیم شده است، بالاتر از آستانه بدون تغییر 50 در ژانویه باقی ماند و در 53.4 ایستاد. با این حال، شاخص نسبت به 53.6 در دسامبر اندکی کاهش یافت و نشان دهنده کندترین نرخ رشد تولید از زمان شروع بهبودی از قرنطینه در بهار گذشته بود.

مهمان‌نوازی، اوقات فراغت و سفر به دلیل محدودیت‌های مربوط به نوع Omicron، که رشد انعطاف‌پذیر در خدمات تجاری و مالی را خنثی می‌کند، همگی با مشکل مواجه شدند. تولیدکنندگان همچنین از ارائه دهندگان خدمات بهتر عمل کردند زیرا چرخش پایدار در دسترسی به مواد منجر به سریعترین افزایش در حجم تولید برای پنج ماه شد.

این گزارش خاطرنشان کرد که همه انواع مشاغل بخش خصوصی که به نظرسنجی ماهانه پاسخ دادند، در مورد محدودیت ظرفیت و افزایش حجم کار در نتیجه غیبت کارکنان در ژانویه اظهار نظر کردند.

تورم هزینه نهاده نیز بالا باقی ماند که منعکس کننده فشارهای هزینه بیشتر در بخش خدمات است.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد تجاری در IHS Markit، گفت که با افزایش فشارهای تورمی در سطوح نزدیک به رکورد، احتمال افزایش مجدد نرخ بهره بانک انگلستان در نشست آتی خود را افزایش می دهد.

در دسامبر، بانک انگلستان نرخ پایه را از پایین ترین نرخ 0.1% به 0.25% افزایش داد، زیرا سرعت افزایش قیمت ها ادامه داشت.

Share