8 نکته معاملاتی برای مبتدیان – اخبار مالی

قبل از اینکه فهرستی از مهم ترین نکات معاملاتی برای تازه کارها تهیه کنیم، باید در وهله اول توضیح دهیم که معامله چیست. این یک فعالیت اقتصادی است که فردی برای کسب سود اقتصادی اقدام به خرید و فروش برخی کالاها و خدمات می کند. گاهی اوقات خریدن چیزی که واقعاً در نزدیکی او نیست یا چیزی خوب با قیمت بهتر پیدا می کند برای کسی گزینه عالی است. این یک مفهوم اساسی در اقتصاد و بخش مالی است و همه ما هر روز با بازدید از فروشگاه‌ها، مقایسه قیمت‌ها و یافتن بهترین محصول یا خدمات برای ما این کار را انجام می‌دهیم.

به طور کلی، اصطلاح تجارت به خرید و فروش سهام اشاره دارد، یا در مورد مفاهیم مدرن ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند. این فعالیت ها می تواند در داخل یک کشور انجام شود یا در سطح بین المللی انجام شود. بر اساس یک تعریف، تجارت عبارت است از مبادله کالاها و خدمات با پول و یا با سایر کالاها و خدمات. شما می توانید در مورد آن در Topbrokerstrade.com اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تفاوت بین سرمایه گذاری و تجارت چیست؟

این واقعا مهم است که آن را با سرمایه گذاری مخلوط نکنید، زیرا آنها بسیار متفاوت هستند. سرمایه گذاری چیزی است که گام به گام و با هدف بلندمدت ساخته می شود. افرادی که سهام، وجوه یا سایر کالاها را می خرند، آنها را تا زمانی نگه می دارند که ارزش آنها به اندازه کافی خوب باشد که بفروشد یا مبادله شود. گاهی اوقات، سرمایه‌گذاران می‌توانند دارایی‌ها را برای سال‌ها نگه دارند و با سرمایه‌گذاری مجدد مکرر سود کسب می‌کنند.

تجارت یک فرآیند سریع است و برای اهداف بلندمدت نیست. معامله گر باید زمانی که بازار برای آن آماده است به سرعت عمل کند. این افراد با خرید برخی از کالاها با قیمت های پایین تر، و فروش آنها در زمانی که ارزش شروع به رشد کرد، سود می برند.

انواع مختلف معامله گران

معامله گران بسته به اهداف خود می توانند بخشی از دسته های مختلف باشند. گروه‌های کلی براساس زمانی که موقعیت‌ها و دارایی‌ها را در اختیار دارند، قبل از فروش آن‌ها ساخته می‌شوند. بنابراین، می توان گفت که:

– کسانی که برای مدت زمان بسیار کوتاهی مانند چند دقیقه در این سمت هستند، به عنوان شناخته می شوند تاجران پوست سر.

معامله گران روز کسانی هستند که آنها را در تمام روز از صبح تا نیمه شب نگه می دارند.

– کسانی که چند روز ولی بیشتر از یک هفته در این سمت باشند نام برده می شود معامله گران نوسان.

– اگر آنها را چند ماه یا یک سال تمام نگه دارند، نام این افراد است معامله گران موقعیت.

برای مبتدیان، دانستن این دسته بندی ها بسیار مهم است، بنابراین می توانند بدانند که به کجا تعلق دارند و هدفشان چیست.

بورس چیست؟

این بازاری است که در آن سهام به صورت عمومی معامله می شود و هر کسی می تواند قیمت ها را شفاف ببیند و حتی اگر بخواهد در معاملات شرکت کند. سهام تعیین کننده سهم مالکیت در شرکت ها و مشاغلی است که در واقع شرکت های سهامی هستند و مالک واحدی ندارند. حتی کسانی که تعداد کمی سهام دارند دائما در حال حرکت هستند و ممکن است در مقطعی تصمیم بگیرند سهام خود را بفروشند یا بخشی از سهام متعلق به سایر سهامداران را بخرند.

با این حال، امروزه تجارت یک مقوله بسیار گسترده‌تر از فعالیت‌های اقتصادی و مالی است و تنها به سهام مورد علاقه مربوط نمی‌شود. صرف نظر از تجارت، اصول خاصی وجود دارد که باید رعایت شود، که به مبتدیان کمک می کند تا جایگاه خود را در این بازار پیدا کنند.

بنابراین، امروز، ما برخی از مفیدترین نکات تجاری را برای کسانی که در اینجا تازه کار هستند به اشتراک می گذاریم و امیدواریم به آنها کمک کنیم تا چیزها را بهتر بشناسند.

1. روی دانش خود کار کنید

وقتی با دانش به مشکل یا چالش جدید نزدیک می‌شوید، تسلط بر اساسی‌ترین مفاهیم تجارت آسان‌تر می‌شود. بنابراین باید زمان کافی را به ادبیات و اخبار آن حوزه اختصاص دهید تا با زبان مورد استفاده آنها آشنا شوید. حتی اگر در حرفه اقتصاددان نباشید، با اطلاع دائم از اخبار و رویدادهای مهم، علایق، برنامه ها، تاثیرات مالی و غیره مفاهیم اولیه را یاد خواهید گرفت. به این به عنوان یک تکلیف درسی فکر کنید که برای عملی کردن آنچه قبلاً آموخته اید به زمان و تلاش نیاز دارد. دانش قدرتی است که خواهید داشت و شما را بهتر از کسانی می کند که برای این چالش آماده نبودند.

2. برنامه ریزی کنید

زمانی که اصول اولیه را دانستید، وقت آن است که برنامه ریزی کنید. هر معامله گر باید ساختاری برای روز، هفته و حتی هر لحظه که می گذرد داشته باشد. به این ترتیب ضررها را به حداقل می رسانید و می توانید لحظات مساعدی را که در آن سود خواهید برد، تشخیص دهید. از اشتباهاتی که مرتکب می شوید یک دفتر خاطرات داشته باشید تا بتوانید در آینده از آنها اجتناب کنید. می توانیم بگوییم که مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، باید برنامه ای برای پایبندی به آن داشته باشید تا بتوانید به مرحله بعدی بروید.

3. ریسک ها را محاسبه کنید

شما هرگز نمی‌توانید این کار را با دقت کافی انجام دهید، اما مطمئناً می‌توانید لحظات حساس را شناسایی کنید و از زمانی که واقعاً بیشترین خطر را انجام می‌دهید و زمانی که در منطقه امن رویدادها هستید آگاه باشید. همچنین به شما کمک می کند تا در آینده همه آن خطرات را بهتر مدیریت کنید، بدون اینکه بر نتیجه تأثیر بگذارد. به خاطر داشته باشید که تمامی این فعالیت‌ها در بازارهای معاملاتی با حرکات پرخطر و موقعیت‌های فریبنده همراه است و شما باید مسئولیت‌پذیر و آگاه باشید تا بتوانید از آن‌ها دوری کنید یا حتی بهتر از آن به درستی با آن‌ها رفتار کنید.

4. باید صبر زیادی داشته باشید

بسیاری از معامله گران بی تجربه فکر می کنند که کل فرآیند بسیار سریع است و در عرض چند ماه ثروتمند می شوند. حقیقت این است که آنها باید در واقع صبور باشند و هرگز وضعیت بازار را دست کم نگیرند. سود مورد انتظار ممکن است در تداوم خیلی زیاد نباشد، اما اگر عجله نکنید و تصمیمات بی پروا گرفته نشود، می تواند کاملاً پایدار باشد. همچنین صبر شما به تمرین و آشنایی با تمامی مفاهیم موجود در بازار کمک می کند. این شما را به یک معامله گر بهتر در آینده تبدیل می کند.

5. با تعداد کم کالا شروع کنید

معتدل باشید و فقط با چند سهام یا کالا شروع کنید، اما همچنان از سهام پنی خودداری کنید، زیرا اگرچه آنها کاملا نقد هستند، اما در واقع تلاش سرمایه گذاری شده ارزش سود را ندارد. پیشنهاد ما این است که مشخص کنید در آن لحظه خاص چه مبلغی را آماده از دست دادن هستید و با آن پیش بروید. همچنین، برای ادامه معاملات باید از دریافت پول بیشتر تردید کنید. اگر مبتدی هستید (و احتمالاً از آنجایی که این مقاله را می خوانید)، کوچک نگه داشتن چیزها در مراحل اولیه به شما کمک می کند تا به یک معامله گر مسئولیت پذیر تبدیل شوید که از تمام خطرات ناشی از اقدامات خود آگاه است.

6. یک نمونه کار تنوع ایجاد کنید

شروع برای یادگیری بیشتر در مورد موضوعات مختلف تجارت عالی است. تنوع به گونه ای ایجاد می شود که شما با مقادیر و مقادیر کم آزمایش می کنید، تجربه کسب می کنید و سپس آنچه را که شخصاً برای شما مناسب است و سود کافی برای شما به ارمغان می آورد، پیدا می کنید. به این ترتیب سود و زیان را با موفقیت متعادل می‌کنید و به خود اجازه نمی‌دهید وارد بدهی‌های بزرگ شوید.

7. یک حد تعیین کنید

شما باید این کار را انجام دهید زیرا هیچ کس نمی خواهد پول و دارایی خود را برای تجارت تمام کند. اگر مبتدی هستید، با عادت کردن به بازار، این مرزها باید سخت‌تر شوند. اگر استراتژی جواب نداد، بر آن پافشاری نکنید، بلکه آن را تغییر دهید. همیشه بدانید که چقدر حاضرید در تجارت هزینه کنید و چه چیزی برای شما زیاد است.

8. تسلیم احساسات خود نشوید

مهم نیست که در کدام بازار شرکت می‌کنید، هیجان یا ناامیدی می‌تواند شما را کور کند و حرکاتی انجام دهد که هزینه‌های گزافی برایتان به همراه داشته باشد. در چنین لحظاتی خوب است که استراحت کنید و اتفاقات رخ داده را مرور کنید. ناراحت نشوید، اما بیش از حد هیجان زده نشوید، زیرا احساسات اغلب اجازه نمی دهند ذهن در موقعیت های دشوار تسلط یابد. بله، ما می دانیم که احساسات سالم هستند، اما شما باید با آنها کنار بیایید، به جای اینکه اجازه دهید آنها در تصمیم گیری های شما به هم بریزند، به خصوص در مورد پول.

نکته پاداش: در مورد انتظارات خود واقع بین باشید. باید بدانید که اگر فقط چند سنت سرمایه گذاری کنید، نمی توانید هزاران برنده شوید. این نکته به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های بهتری برای آینده داشته باشید، اما اگر زمانی احساسات بر شما غلبه کرد، شما را روی زمین نگه می‌دارد.

حرف آخر ما

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد تا بتوانید مزایا و سخت‌ترین بخش‌های تجارت را بشناسید. شما باید بسیار صبور باشید و زمان کافی برای یادگیری مهم ترین اصطلاحات مورد استفاده در بازار صرف کنید. دانش، آرامش، ریسک حساب شده، و همچنین محدودیت های شما، کلید موفقیت در هر کاری هستند، به خصوص اگر پول خود را روی آن سرمایه گذاری کنید. بنابراین، مسئولیت پذیر باشید، به فکر خودتان باشید و البته آنچه را که با آن روبرو هستید بیاموزید تا در مواجهه با چالش برایتان راحت تر شود.

Share