6 بینش که کسب و کار شما می تواند از طریق تحقیقات بازار کسب کند – اخبار مالی

آیا تحقیقات بازار واقعاً برای موفقیت در تجارت مهم است؟ کاملا! دلیل آن این است که می تواند بینش های ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد. در اینجا شش بینش وجود دارد که می توانید از طریق تحقیقات بازار به دست آورید.

تحقیقات بازار یکی از بهترین دوستان هر کارآفرین است. دلیل آن این است که به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تصمیمات آگاهانه ای بگیرند که می تواند منجر به رشد کسب و کار شود.

در مورد آن فکر کنید: وقتی نوبت به راه اندازی یک کسب و کار می رسد ، فقط فرض کنید که دقیقاً می دانید مصرف کنندگان چه می خواهند ، رقبای صنعت شما چه می کنند و چه گرایش هایی برای ماندن یا رفتن در اینجا وجود دارد که می تواند منجر به هدر رفتن منابع زیادی شود. ممکن است زمان ، پول و انرژی زیادی را برای کارهای تجاری هدر دهید که شما را به جایی نمی رساند. و این تنها زمانی اتفاق می افتد که بر اساس داده ها تصمیم گیری نمی کنید.

اینجاست که تحقیقات بازار می درخشد.

در دنیای کارآفرینی مبتنی بر داده ، تحقیقات بازار تبدیل به یک امر ضروری می شود و از یک “لوکس” دور می شود که تنها شرکت های باسابقه می توانند از عهده آن برآیند یا باید در آن سرمایه گذاری کنند. استارت آپ ها ، مشاغل کوچک و مارک های بزرگ باید همه از مزایای ارائه شده توسط تحقیقات بازار برای دسترسی به همه اطلاعات مربوط به نحوه انجام تجارت در صنعت و بازار خود استفاده کنید.

با توجه به این موارد ، بیایید شش بینش را که در صورت همکاری با یک شرکت تحقیقاتی پیشرو در بازار کسب و کار شما به دست می آورد ، بررسی کنیم.

خواسته ها و نیازهای مصرف کنندگان

هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون داشتن مشتری در بازار ، در بازار زنده بماند. این حقیقت تلخ است. اگر هیچ کس هزینه محصولات/ خدمات شما را پرداخت نکند ، تجارت شما به سادگی موفق نخواهد شد.

به همین دلیل ، مصرف کنندگان باید در کانون توجه همه کارآفرینان باشند. به طور دقیق تر ، مشاغل باید مایل به فراتر رفتن باشند تا بفهمند چگونه می توانند خدمات بهتری به مصرف کنندگان ارائه دهند تا آنها را به عنوان خریداران وفادار جذب و حفظ کنند.

اما ، خبر خوب این است که شما واقعاً مجبور نیستید کوه ها را برای درک مشتریان خود و چشم اندازهای بهبود و ایجاد فروش بیشتر ، جابجا کنید. تحقیقات بازار می تواند متحد شما باشد و به شما در درک نیازها و خواسته های مصرف کنندگان کمک کند.

و ، نیازی به گفتن نیست ، هرچه بهتر بفهمید مشتریان چه می خواهند ، برای تجارت شما راحت تر است که چنین چیزی را به آنها ارائه دهید و مزایای آن را در افزایش تعداد فروش مشاهده کنید.

علاوه بر این ، مطالعه دقیق مصرف کنندگان نیز می تواند به شما در مورد الگوهای خرید آنها بینش دهد. شما بیشتر می دانید که مصرف کننده چه چیزی را برای خرید محصول/خدمات جذب می کند و چه زمانی بهترین زمان برای تماس با آنها برای فروش است.

نظر مصرف کنندگان در مورد محصولات/ خدمات شما

دانستن اینکه مصرف کنندگان از یک محصول/خدمات خاص چه می خواهند ، شروع خوبی برای این کار است. اما آنچه مهمتر است این است که بدانید مصرف کنندگان در مورد پیشنهاد شما چگونه فکر می کنند.

این که آیا شما به تازگی وارد بازار شده اید یا قصد توسعه یک محصول/خدمات جدید را دارید و نظرات بی طرفانه ای در مورد آن دارید همیشه ایده خوبی است. این می تواند شما را از هدر دادن منابع زیادی برای محصول/خدماتی که مصرف کنندگان حتی به آن نیاز ندارند یا نمی خواهند و بدیهی است که نخرند ، نجات دهد. این مورد دیگری است که تحقیقات بازار می تواند در آن به شما کمک کند. بنابراین ، از تحقیقات بازار برای توسعه محصول جدید خود به موفقیت مالی استفاده کنید.

شما می توانید از طریق درک بازار در مورد چگونگی درک ایده خود و اینکه چه کسانی برای آنها مفید خواهند بود ، بینش پیدا کنید. از آنجا ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید ایده محصول خود را تغییر دهید ، آن را بهبود بخشید یا اصلاً آن را کنار بگذارید. نکته این است که در هر صورت ، شما تصمیم آگاهانه ای می گیرید که به احتمال زیاد نتایج خوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

فرصتهای احتمالی در بازار

آگاهی از بازار و مصرف کنندگان از طریق تحقیقات بازار همچنین می تواند درهای زیادی را برای فرصت های جدید برای تجارت شما باز کند.

به عنوان مثال ، شما ممکن است نیاز یا تقاضای مصرف کنندگان را شناسایی کرده و اولین نفری باشید که در حل آن سرمایه گذاری می کند ، خواه به معنای بهبود یک محصول/ خدمات یا ایجاد یک محصول جدید باشد. همچنین ممکن است روند جدیدی را در بازار شناسایی کنید که به نظر می رسد در بازار شکل گرفته و اولین نفری است که به آن رسیدگی می کند.

نیازی به گفتن نیست که اگر یک قدم جلوتر از رقبای خود باشید تا به مسئله یا خواسته ای که مصرف کنندگان دارند بپردازید ، به کسب و کار شما مزیت رقابتی ارزشمندی می دهد.

شهرت شما در برابر رقبا

صحبت از رقبا ، آیا نمی خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آنها و نحوه کسب و کار شما در برابر رقبای صنعت خود کسب کنید؟ ما حدس می زنیم ، بله خوب ، تحقیقات بازار در اینجا نیز می تواند از شما حمایت کند.

به طور دقیق تر ، از طریق تحقیقات بازار ، می توانید دریابید که نظر مصرف کنندگان در مورد تجارت شما در مقایسه با رقبای شما چیست. آیا آنها فکر می کنند محصولات شما بهتر هستند؟ آیا آنها معتقدند که شما استراتژی بازاریابی بهتری دارید؟ یا شاید آنها احساس می کنند که رقبای شما تجارت خود را بهتر انجام می دهند؟ و شاید آنها حتی بتوانند به شما بگویند چرا چنین فکری می کنند؟ خوب ، تحقیقات بازار می تواند به شما در یادگیری همه اینها کمک کند ، و با اطلاعاتی که به دست می آورید ، می توانید اقدامی برای تغییر درک بین مصرف کنندگان انجام دهید.

نقاط قوت و ضعف رقبای شما

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد رقبای صنعت خود داشته باشید ، بهتر می توانید آنها را در زمینه های خاصی شکست دهید و مشتریان را به دست آورید و آنها را به کسب و کار خود جذب کنید.

تحقیقات بازار همچنین به شما کمک می کند تا با نقاط قوت و ضعف رقبای خود بیشتر آشنا شوید ، که می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید. با درک نقاط قوت رقبا ، می توانید تجارت خود را در آن زمینه های خاص بهبود بخشید. با یادگیری نقاط ضعف که رقبای خود هستید ، می توانید از آنها برای جذب مشتری در کنار خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر کاری بهتر از رقبای صنعت خود انجام می دهید ، مطمئن شوید که استراتژی بازاریابی شما این را به مصرف کنندگان می گوید.

روندهای نوظهور در بازار

آیا از اتفاقاتی که در بازار می افتد آگاه هستید؟ آیا با نحوه تغییر روند مصرف کننده و بازار به روز هستید؟ اگر نه ، باید این کار را انجام دهید زیرا این داده ها می تواند ایده های خوبی از فرصت های جدید بازار برای سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهد.

خوشبختانه ، تحقیقات بازار در اینجا نیز می تواند به شما کمک کند. تحقیقات بازار می تواند به شما در شناسایی روندهای جدید در حال ظهور و روندهای قدیمی که در اینجا باقی مانده اند کمک کند. هنگامی که جهت این روندها را می دانید ، می توانید کسب و کار خود را متناسب با خواسته ها و نیازهای مصرف کنندگان تنظیم کنید.

در حال بسته شدن

واضح است که تحقیقات بازار بینش های زیادی را به مشاغل ارائه می دهد که می تواند آنها را در تصمیم گیری آگاهانه حمایت کند. اگر تحقیقات تجاری را برای تجارت خود انجام دهید ، در مورد صنعت و بازاری که در آن هستید ، مشتریان و مشتریان احتمالی و رقبای خود اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

Share