5 مزایای مالی راه اندازی یک تجارت سازگار با محیط زیست-اخبار مالی

از مشاغل کوچک گرفته تا شرکت های بزرگ ، همگی می توانند از مزایای مالی فراوان ناشی از حرکت تجارت خود در جهت سازگار با محیط زیست بهره مند شوند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید این مزایا چیست!

آگاهی از اهمیت حفظ بهتر محیط زیست این روزها همچنان در حال رشد و گسترش است. امروزه ، بیش از هر زمان دیگری ، مصرف کنندگان توجه بیشتری به نحوه تأثیر محصولات مورد استفاده خود و شرکت هایی که از آنها خرید می کنند ، بر طبیعت مادر ما دارند. به همین دلیل ، محیط کسب و کار شاهد تغییرات قابل توجهی در ترجیحات ، روندها و انتظارات مصرف کنندگان است.

مطالعه ای در سال 2017 در مورد مسئولیت اجتماعی شرکت ها نشان داده است که 87 درصد از مصرف کنندگان تصور بهتری از شرکتی که از مسائل اجتماعی یا زیست محیطی پشتیبانی می کند دارند. 88 درصد از آنها اظهار داشتند که به چنین شرکتی وفادارتر خواهند بود. و ، همان مطالعه نشان داد که 92 of از آنها به احتمال زیاد به چنین شرکتی اعتماد خواهند کرد.

داده های جدیدتر Statista نشان می دهد که از سال 2020 ، 45 درصد از مصرف کنندگان در سراسر جهان گزارش می دهند که علاقمند به یافتن مارک های سازگار با محیط زیست و پایدار هستند. علاوه بر این ، 44 درصد از مصرف کنندگان گفتند که علاقمند به مارک هایی هستند که از بازیافت پشتیبانی می کنند.

بنابراین ، مشخص است که مصرف کنندگان امروزی مارک های بیشتری می خواهند که به محیط زیست اهمیت می دهند. اما ، این برای مشاغلی که در واقع بازی پایداری خود را به سطح بعدی می رسانند به چه معناست؟ آنها از مزایای مالی زیادی برخوردار می شوند.

در اینجا پنج مزیت مالی راه اندازی یک تجارت سازگار با محیط زیست آورده شده است:

1. سود بیشتری به دست می آورید

با آگاهی بیشتر مصرف کنندگان از اهمیت مراقبت بهتر از محیط زیست ، بازارها روند جدیدی را تجربه می کنند: تقاضای روزافزون برای کالاهای سازگار با محیط زیست.

مصرف کنندگان امروزی به طور فزاینده ای درخواست محصولات طبیعی و ارگانیک را دارند و تأثیر کمی یا هیچ تاثیری بر روی سیاره ما ندارند. اما آنچه مهمتر است این است که آنها مایلند هزینه بیشتری برای چنین محصولاتی بپردازند. یک نظرسنجی جهانی از نیلسن نشان داده است که 66 درصد از مصرف کنندگان در سراسر جهان این نظر را دارند. علاوه بر این ، همان مطالعه نشان داده است که مصرف کنندگان به دنبال عوامل سبز مانند کالاهای ساخته شده از مواد تازه ، طبیعی و ارگانیک ، بسته بندی سازگار با محیط زیست ، مارک هایی هستند که به ارزش اجتماعی خود معروف هستند و مارک های سازگار با محیط زیست.

حالا شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که این امر چگونه بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد. خوب ، اگر محصولات دوستدار محیط زیست تولید می کنید ، افزایش تقاضا به سود بیشتری تبدیل می شود.

2. پول پس انداز می کنید

شما می دانید آنها چه می گویند ، “هر سکه پس انداز شده یک پنی است که به دست آورده است.” و تبدیل شدن به یک شرکت سبزتر قطعاً می تواند به شما در صرفه جویی قابل توجهی از پول کمک کند.

یکی از راه هایی که می توانید از آن بعنوان یک تجارت پایدار صرفه جویی کنید ، تمرین صرفه جویی در مصرف انرژی است. این به طور قابل توجهی هزینه های انرژی شما را کاهش می دهد. همین امر در مورد شیوه هایی مانند حفاظت از آب و کاهش ضایعات نیز صدق می کند.

بیایید مثلاً زباله ها را برداریم. دفع زباله می تواند هزینه زیادی برای شرکت شما داشته باشد. و اگر محیط را به درستی مدیریت نکنید هزینه بیشتری برای محیط زیست دارد. اما ، استفاده از راه حلهای مدیریت پسماند پایدار مانند دستگاههای جمع آوری زباله و فشرده کننده پول شرکت و محیط شما را از آلودگی نجات می دهد. گزینه هایی مانند اجاره یا لیزینگ برای تجارت منطقی است که از بلبرها یا فشرده کننده ها برای مدیریت موثر زباله های شرکت خود استفاده کنید.

در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی ، با استفاده از تجهیزات کم مصرف مانند انرژی خورشیدی یا باد ، هزینه های انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید. یک مطالعه نشان داده است که متوسط ​​مشاغل آمریکایی ماهانه حدود 557 دلار هزینه انرژی پرداخت می کند. و با استفاده از صفحات خورشیدی به جای آن ، این هزینه ها تقریباً 89 کاهش یافت.

3. شما استعدادهای برتر را به تیم خود جذب می کنید

نه تنها مصرف کنندگان امروزی به دنبال مارک های سازگار با محیط زیست هستند. متخصصان ماهر نیز چنین می کنند.

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2019 ، 40 of از Millennials گزارش دادند که آنها شغلی را بر دیگران انتخاب کرده اند زیرا این شرکت نسبت به سایر انتخابها مسئولیت محیط زیست را بهتر انجام داده است. 17 درصد از بومرز نیز چنین گفتند. علاوه بر این ، 70 of از Millennials نیز گفتند که تا زمانی که شرکت برنامه پایداری قوی داشته باشد ، در یک شرکت خواهند ماند. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان این نظرسنجی نیز گفته اند که اگر این بدان معناست که در یک شرکت مسئول محیط زیست کار می کنند ، حاضر به کاهش حقوق خواهند بود.

بنابراین ، چگونه این امر می تواند از نظر مالی برای تجارت شما مفید باشد؟ ممکن است استعدادهای برتر را به تجارت شما جذب کند. همه کارفرمایان می خواهند ماهرترین کارکنان را در آنجا داشته باشند. این به این دلیل است که کارکنان خوب کار خود را به درستی انجام می دهند و این باعث جذب مشتری می شود و به کسب و کار مزیت رقابتی می دهد.

متخصصان با استعداد برتر در انجام وظایف خود کار خارق العاده ای انجام می دهند که باعث رضایت مشتریان شما می شود و آنها را بارها و بارها به تجارت شما باز می گرداند. علاوه بر این ، مشتریان راضی نیز به دلیل قدرت دهان به دهان اغلب به جذب مشتری جدید منجر می شوند.

بنابراین ، شما کارکنان با استعداد برتر در شرکت خود می خواهید. و یک تجارت دوستدار محیط زیست ممکن است راهی عالی برای جذب آنها باشد.

4. از شهرت سبز بهره مند می شوید

ما قبلاً آن را گفته بودیم و داده ها آن را ثابت کردند: مصرف کنندگان مارک هایی را ترجیح می دهند که به محیط زیست اهمیت می دهند و شیوه های پایداری دارند. بنابراین ، وقتی این کار را می کنید ، به عنوان یک مارک سبز شهرت کسب می کنید.

در دنیای تجارت ، شهرت همه چیز است. شهرت ضعیف می تواند تجارت شما را از بین ببرد ، در حالی که شهرت خوب می تواند مشتریان بیشتری را به سمت شما جذب کند و به شما در کسب سود بیشتر کمک کند. داشتن یک مارک سازگار با محیط زیست باعث می شود تجارت شما برای مشتریان ، مشتریان ، کارکنان و شرکای تجاری یا سرمایه گذاران جذابتر باشد. همه اینها منافع مالی بیشتری برای تجارت شما ایجاد می کند.

5- می تواند بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد

به اشتراک گذاشتن با جهان که شرکت شما وظیفه خود را برای حفاظت بهتر از محیط زیست انجام می دهد ، راهی عالی برای به دست آوردن تمام این مزایای مالی ذکر شده در بالا است. مشکلی نیست اگر تلاش سبز خود را برای مشتریان “مفتخر کنید” تا زمانی که آنها واقعی باشند. اما ، مطمئن شوید که از شستشوی سبز دوری می کنید. به عبارت دیگر ، ادعاهای پایداری نکنید که درست نیست زیرا ممکن است در واقع نتیجه معکوس داشته باشد و علیه شما عمل کند.

گنجاندن تلاش های سازگار با محیط زیست در استراتژی بازاریابی ، شهرت شما را به عنوان یک برند سبز افزایش می دهد ، و همانطور که قبلاً ذکر شد ، این امر چندین مزیت مالی برای شما به همراه خواهد داشت.

Share