کمبود راننده کامیون “نشانه هایی از کاهش را نشان می دهد” – اخبار مالی

کمبود ده‌ها هزار راننده HGV در بریتانیا بر تحویل سوخت، مواد غذایی و سایر کالاها تأثیر گذاشته است – اما گزارش جدید می‌گوید «دلیلی برای خوش‌بینی محتاطانه» پس از 12 ماه چالش برانگیز برای بخش لجستیک وجود دارد.

انجمن تجاری لجستیک انگلستان گفت که گام‌های مهمی برای کمک به رسیدگی به مسائل استخدامی طولانی‌مدت برداشته شده است، با همکاری دولت و صنعت برای افزایش ظرفیت برای آزمایش رانندگان جدید، ارائه طرح‌های آموزشی جدید و متعهد شدن به بهبود امکانات موجود برای افرادی که در سراسر جهان کار می‌کنند. شبکه جاده ای

الیزابت دی جونگ، مدیر سیاستگذاری در لجستیک انگلستان، گفت: «انعطاف پذیری و انعطاف پذیری بخش ما در مقابله با نیروی کار کوچکتر، همراه با مشکلات ناشی از برگزیت و اختلال در زنجیره تأمین ناشی از مشکلات حمل و نقل کانتینری در سراسر جهان، باورنکردنی بوده است. با افزایش دستمزدها در حال حاضر به رفع شکاف های شغلی برای شرکت هایی که توانایی پرداخت آن ها را دارند و افزایش 25.6 درصدی آزمون های رانندگی HGV و افزایش سه برابری درخواست ها برای مجوزهای موقت حرفه ای، این امید وجود دارد که کمبود رانندگان HGV کاهش یابد. “

با این حال، دی یونگ خاطرنشان کرد که اگرچه میانگین دستمزد رانندگان در 9 ماه منتهی به اکتبر 2021 به منظور حفظ کارکنان موجود و جذب رانندگان جدید 10 درصد افزایش یافته است، اپراتورهای ناوگان کوچکتر هنوز به ظرفیت کامل ناوگان و ناتوانی آنها در رقابت برای رانندگان بازنگشته اند. به نظر می رسد ارائه دستمزدهای بالاتر مانع از تلاش آنها برای جذب کارکنان جدید می شود.

وی افزود: «اعلامیه‌های دولت برای کمک به رسیدگی به مشکلات در سراسر بخش ما، از جمله افزایش توان آزمایشی راننده، تأمین بودجه مهارت‌های بوت کمپ برای آموزش رانندگان HGV و تعهد به بهبود پارکینگ شبانه، با سرعت انجام شده است. نیاز به تمرکز مداوم از سوی دولت برای اطمینان از تحویل آنها وجود دارد، بنابراین تجارت و صنعت می توانند از مزایای کامل استفاده کنند و به افزایش آگاهی از لجستیک و فرصت هایی که ارائه می دهد ادامه دهند.

Share