چگونه فناوری ها بر بازار معاملات سهام تأثیر می گذارد – اخبار مالی

 

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که در چه دوران شگفت انگیزی زندگی می کنیم؟ از یک سو ، نسلی بزرگ شده است که نمی تواند دنیایی را بدون رایانه ، تلفن های هوشمند و اینترنت تصور کند. از سوی دیگر ، نسلی که جهان بدون اینترنت را به خاطر می آورد در حال راه اندازی است.

 

تنها در 10 سال گذشته ، فناوری در معاملات دستخوش تغییرات مهمی شده است ، به ویژه راههای دسترسی مستقیم به بازار با تأخیر بسیار کم. به طور کلی ، این راه حل ها را می توان به شرح زیر گروه بندی کرد: فناوری های نرم افزاری و الگوریتم های مورد استفاده در توسعه برنامه تجارت سهام ، فناوری های پردازش داده ها و استراتژی های استقرار و اتصال برای سیستم های تجاری

بازار سهام سایبرپانک

معاملات ابزارهای بسیار نقدینگی از طریق تجارت مستقیم بین فعالان بازار در میزهای تجاری تا تجارت با پایانه های رایانه ای (همچنین به عنوان سیستم های مدیریت معاملات شناخته می شود) از طریق سیستم های مبادله خودکار طی شد. سپس به استفاده از برنامه های کامپیوتری ، که پردازش معاملات را به طور کامل کنترل می کند ، می پردازد.

در هر مرحله از تکامل خود ، نرم افزار دارای عملکردهای خودکار است که قبلاً توسط انسان انجام می شد:

– مبادلات عملکرد اصلی ترکیب سفارشات را خودکار کرده اند. قبلاً این روش توسط سازندگان بازار انجام می شد ، اکنون با سیستم های منطبق انجام می شود.

– الگوریتم ها عملکرد معامله گران را خودکار کرده و سفارشات را به موارد کوچکتر تقسیم می کنند.

– روترهای مسیریابی سفارش عملکرد دیگری از معامله گران را خودکار کرده و در زمان واقعی مناسب ترین را از بین چندین مکان معاملاتی برای سفارش دادن انتخاب می کنند.

-بازارسازی خودکار (نوعی معاملات با فرکانس بالا) نیاز متخصصانی را که مایل به خرید و فروش معاملات و سود در اسپرد هستند حذف کرد.

-نقش آربیتراژرها نیز توسط شرکتهایی که در معاملات با فرکانس بالا تخصص دارند ، خودکار شده است.

از آنجا که بازارها به طور الکترونیکی تبدیل شده اند ، مقیاس زمانی تغییرات قیمت در کل فرایند معاملات بسیار کاهش یافته است.

تقریباً هیچ کس شک ندارد که روبات سازی معاملات در حال تقویت شدن است.

این دیدگاه چقدر واقعی است؟ با توجه به سرمایه ای که سرمایه های زیادی در بخش فناوری اطلاعات سرمایه گذاری می کنند ، واضح است که به طور کلی این روند رو به افزایش است. و این احتمال وجود دارد که در آینده شرکتهای سرمایه گذاری واقعاً محکم همه معامله گران خود را متفرق کرده و روباتها را جایگزین آنها کنند (و برنامه نویسان به واحدهای اصلی کارکنان تبدیل خواهند شد). رقابت در بازار سهام ممکن است به نبرد فناوری ها و نه نبرد متخصصان تبدیل شود.

صنعت تجارت به طور مداوم در حال پیشرفت است ، جهت های امیدوار کننده جدیدی وجود دارد. و ما می خواهیم در مورد امیدوار کننده ترین آنها بیشتر به شما بگوییم:

روبات های معاملاتی

چندی پیش به اصطلاح “روبات های تجاری” ظاهر شد. اینها سیستم های خودکار هستند که برای تجارت بدون مشارکت انسان استفاده می شوند. یعنی ربات خرید یا فروش را به تنهایی انجام می دهد. برای این منظور الگوریتم ها و قوانین خاصی دارد.

این نرم افزار بازار را تجزیه و تحلیل می کند ، مکان های خرید یا فروش سفارشات ، پیگیری موقعیت ها و غیره.

این فناوری به طور فعال در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج خوبی را نشان می دهد. مزایای روبات های تجاری عبارتند از:

  • بهره وری عملیاتی. این ربات قادر است همزمان چندین عملیات مختلف را انجام دهد و با هر مقدار ابزار مالی کار کند. از نظر جسمی غیرممکن است که انسان چندین عمل را همزمان انجام دهد.
  • دقت. اگر کد برنامه به درستی نوشته شود ، ربات در کار خود اشتباه نمی کند. موقعیت های معاملاتی را دقیق محاسبه می کند.
  • عدم وجود احساسات. افراد تحت تأثیر صعودهای احساسی ، استرس ، خستگی ، افسردگی و عوامل دیگر ، اغلب تصمیمات اشتباهی می گیرند و خطرات را محاسبه نمی کنند. ربات این عیب را ندارد. نیازی به خوابیدن ، غذا خوردن و سردرد ندارد. می تواند شبانه روزی کار کند.
  • پیش رفتن. نرم افزار را می توان با بهینه سازی فرایندها بهبود بخشید و در نتیجه ، کار ربات تجاری را می توان بهبود بخشید. در این حالت ، امکان بهبود نامحدود است.

با وجود مزایای ظاهری فراوان ، هر نرم افزاری معایب خود را دارد. این در درجه اول به تجزیه و تحلیل مربوط می شود. این ربات اخبار را نمی خواند و نمی تواند در برابر انفجارهای غیر منتظره در بازار واکنش نشان دهد.

علاوه بر این ، برای اینکه ربات شما به طور م workثر کار کند ، به یک متخصص متخصص نیاز دارید که نه تنها نحوه ایجاد کد برنامه را بلد است ، بلکه استراتژی معاملاتی را نیز توسعه می دهد.

قابلیت های شبکه عصبی

هوش مصنوعی به طور فعال در زمینه های مختلف از جمله تجارت استفاده می شود. امکانات آن تقریباً نامحدود است. شبکه های عصبی اجازه می دهند تا مداخله انسان در روند معاملات به حداقل برسد. آنها نوعی روبات هستند. تفاوت اصلی این است که شبکه های عصبی توانایی یادگیری دارند. روباتها فقط بر روی کدی کار می کنند که قبلاً توسط برنامه نویس تهیه شده است و نمی توانند خود را بهبود بخشند.

شبکه های عصبی امکان تجزیه و تحلیل نه تنها نوسانات فعلی بازار ، بلکه عملاً هر داده ای را فراهم می کند. این به ما امکان می دهد اطلاعات اساسی را با اطلاعات فنی ترکیب کنیم.

شبکه های عصبی قادرند همزمان حجم عظیمی از داده های ورودی را پردازش کرده ، بیاموزند و به سرعت با هرگونه نوسان بازار منطبق شوند. برخلاف روبات های تجاری ، شبکه عصبی نیازی به برنامه نویسان برای بازآرایی خود در شرایط جدید ندارد.

معاملات رفتاری

یک مفهوم نسبتاً جدید در بازار معاملات ، معاملات رفتاری است. این بر جنبه های روانشناختی درک شرایط بازار و فرآیندهای معاملاتی استوار است. یعنی در این مورد نه تنها از جنبه فنی بلکه از رفتار انسان نیز تجزیه و تحلیل دقیقی انجام می شود.

معامله گران برجسته مدتها پیش دریافته بودند که تحلیل ریاضی به تنهایی برای به دست آوردن تصویر کامل و پیش بینی نوسانات بازار کافی نیست. استفاده از عوامل رفتاری بسیار مثرتر است. مشاهده شد که واکنش یکسان شرکت کنندگان در بازار در شرایط مختلف منجر به تکرار تشکیلات بازار می شود. به عبارت دیگر ، معاملات رفتاری به شما امکان می دهد با دقت بالایی پیشرفت رویدادها را در یک موقعیت خاص پیش بینی کنید ، قوانین منظم را پیدا کرده و از آنها در کار استفاده کنید.

ترکیبی از چندین روند نتایج خوبی را در معاملات نشان می دهد. نتیجه نوعی همزیستی مدیریت و روانشناسی مثر است. این امر افق ها و فرصت های جدیدی را برای معامله گران باز می کند.

آنالیز خوشه ای

تجزیه خوشه ای م effectiveثرترین روش برای تجزیه و تحلیل بازار است. این یک روش بسیار دقیق برای پیش بینی قیمت بر اساس حجم عملیات معاملاتی است.

برای این منظور ، تجزیه و تحلیل دقیق برای یک دوره زمانی خاص انجام می شود ، که در طی آن عملیات همگن – خرید یا فروش – انجام می شود. در نتیجه جمع آوری داده ها ، خوشه هایی با حجم کل معاملات تشکیل می شود ، که در آنها معاملات با قیمت معینی انجام شده است. با تشکر از این ، معامله گر می تواند تحرکات بازار را با درجه بالایی از احتمال پیش بینی کند.

برای سهولت کار ، نمودارها ساخته می شوند. این یک روش آموزنده برای مشاهده بصری روند است.

آینده معاملات

فناوریها با سرعت نور به سرعت رشد می کنند و از فناوریهای جدید می توان به عنوان مجموعه ای استفاده کرد که حداکثر نتیجه را ارائه می دهد و باعث می شود صرف نظر از تغییرات بازار و ماهیت آنها از ضررهای مالی قابل توجهی جلوگیری شود. هیچ کس نمی داند وقتی هشتاد ساله می شویم چه اتفاقی می افتد؟ تجارت جهان چگونه خواهد بود؟

 

Share