چگونه فضله آفات برای سلامتی انسان خطرناک است – اخبار مالی

این یک واقعیت شناخته شده و بدیهی است که آفات مزاحم هستند و بسیار بیشتر از ارزش خود باعث ایجاد مشکلات می شوند. هجوم آفات می تواند باعث آسیب های مادی عمده ای مانند ساختار ساختمان، سطوح چوبی، پلاستیک، مبلمان، لباس ها و پارچه ها و سایر مواد آسیب رسان موجود در خانه شود.

اما به غیر از خسارت مادی، آفات می توانند تعدادی از مشکلات و خطرات مختلف سلامتی را برای ساکنان ساختمانی که به آنها آلوده کرده اند ایجاد کنند. اما متأسفانه خطرات سلامتی آفات و مدفوع آنها خیلی اوقات پوشش داده نمی شود. آفات میکروب‌ها و باکتری‌های متعددی را با خود حمل می‌کنند که می‌توانند باعث ایجاد بیماری‌ها و عفونت‌های مختلف برای انسان‌ها و حیوانات اطراف خود شوند.

برخی از رایج‌ترین آفاتی که می‌توانند خانه‌ها را آلوده کنند عبارتند از: جوندگانی مانند موش، موش، خفاش. حشرات مانند پشه، کک، ساس، سوسک سیل، پروانه، پشه و سایر موجودات مانند موریانه، کرم، پرندگان کوچک و غیره. مدفوع این آفات می تواند باعث واکنش های آلرژیک شدید، آسم، مشکلات تنفسی و غیره شود.

برخی از مشکلات عمده سلامتی که فضله آفات ایجاد می کند به شرح زیر است:

  • این بیماری هانتاویروس را ایجاد می کند – هانتا ویروس یک بیماری خطرناک است که می تواند برای بیمار بسیار کشنده باشد. این بیماری عمدتاً از طریق جوندگان به ویژه موش آهوی سفید پا به انسان منتقل می شود. مدفوع و ادرار جوندگان آلوده قادر به انتقال این بیماری است. هجوم بیشتر جوندگان احتمال انتشار هانتا ویروس را افزایش می دهد. بهتر است در اسرع وقت با کنترل حرفه ای آفات تماس بگیرید و خانه را از فضولات تمیز نگه دارید.
  • باعث لپتوسپیروز می شود – لپتوسپیروز یکی دیگر از بیماری های ناشی از ادرار و مدفوع جوندگان است. این بیماری به دلیل قرار گرفتن در معرض یک باکتری از جنس لپتوسپیرا ایجاد می شود. این باکتری عمدتاً در ادرار چندین حیوان و جوندگان یافت می شود که شامل موش ها نیز می شود. این یک بیماری کاملاً خطرناک است و همه افراد برای جلوگیری از این بیماری به محیطی عاری از آفت نیاز دارند.
  • باعث سالمونلوز می شود – سالمونلوز از طریق مدفوع جوندگان نیز منتقل می شود. این یک نوع مسمومیت غذایی است که می تواند خیلی سریع بدتر شود. این بیماری توسط باکتری به نام سالمونلا ایجاد می شود که در فضولات جوندگان یافت می شود. عوارض این بیماری می تواند تب، اسهال، درد شکم و غیره باشد.
  • آلودگی آب و غذا – فضولات آفت نیز اگر نزدیک انبار غذا و منابع آب باشد می تواند باعث آلودگی آب و غذا شود. این آلودگی خوراکی ها می تواند منجر به مسمومیت غذایی، تب، اسهال، اسهال خونی، عفونت، دردهای شکمی و غیره شود. واکنش های آلرژیک نیز از پیامدهای احتمالی آلودگی غذا و آب است.
  • خطرناک برای برخی از گروه های خاص – عفونت ها و بیماری هایی که می توانند از طریق مدفوع آفات منتقل شوند می توانند به طور خاص برای برخی از گروه های انتخاب شده از افراد خطرناک باشند. این گروه ها می توانند شامل زنان باردار، سالمندان، کودکان و افراد با سیستم ایمنی ضعیف باشند.

مدفوع آفت برای سلامتی بسیار خطرناک است. بسیار مهم است که ساکنین خانه خود را به دقت و به درستی در صورت هجوم آفات تمیز کنند و سعی کنند با خدمات حرفه ای کنترل آفات تماس بگیرند تا در اسرع وقت از شر حیوانات خانگی خلاص شوند.

Share