چگونه در دوران بازنشستگی خود مالیاتی کارآمد باشید – اخبار مالی

یکی از راه‌هایی که می‌توانید به طور مؤثر برای بازنشستگی خود برنامه‌ریزی کنید و کارشناسان مالی توصیه می‌کنند این است که امور مالی خود را به روش مالیاتی کارآمد سازماندهی کنید. ممکن است اهداف زیادی داشته باشید که بخواهید در دوران بازنشستگی خود به آنها برسید، اما اطمینان از داشتن درآمد کافی در آینده برای لذت بردن از سبک زندگی مورد نظرتان نیز به همان اندازه مهم است.

البته حقوق بازنشستگی راهی عالی برای رشد ثروت شماست، اما بسته به شرایط شما، ممکن است عاقلانه نباشد که به طور انحصاری به آنها پایبند باشید. در واقع، در برخی موارد، آنها می توانند چالش های مهمی را ایجاد کنند، به ویژه برای افراد ثروتمندتر که می توانند تأثیر کمک هزینه مادام العمر 1,073,100 پوندی را احساس کنند.

بنابراین، چگونه می توانید در هنگام سرمایه گذاری در دوران بازنشستگی خود مالیاتی کارآمد باشید؟ برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

لفاف های مالیاتی چیست؟

“لفاف بندی مالیاتی” یک اصطلاح صنعتی است که محصول خاصی را توصیف می کند که پول نقد و سرمایه گذاری شما می تواند در آن نگهداری شود – لفاف های مختلف دارای روش های مالیاتی مختلفی هستند. حقوق بازنشستگی تنها یک شکل از پوشش مالیاتی است، اما شما باید گزینه‌های دیگری را نیز برای تنوع بخشیدن به ثروت خود بررسی کنید.

روشی که می توان بسته های مالیاتی مختلف را اعمال کرد به برنامه و اهداف مالی شما و اینکه آیا در مرحله انباشت ثروت هستید یا از دارایی های خود استفاده می کنید بستگی دارد.

بسته های مالیاتی خود را متنوع کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای به حداقل رساندن مالیاتی که بر درآمد بازنشستگی می‌پردازید، تنوع بخشیدن به لفاف‌های مالیاتی است. چهار بسته اصلی مالیاتی وجود دارد که توسط کارشناسان مالی توصیه شده است. اولین مورد بازنشستگی شما است، همانطور که قبلا ذکر شد، و همچنین سه مورد زیر:

 • حساب های پس انداز انفرادی (ISA)
 • حساب سرمایه گذاری عمومی (GIA)
 • باند فراساحلی

اگر هر چهار در ترکیب مناسب استفاده شوند، می توانید تأثیر قابل توجهی بر ثروت خود مشاهده کنید.

موارد استفاده و فواید

از آنجایی که هدف متنوع کردن لفاف های مالیاتی شما است، قابل درک است که آنها کاربردها و مزایای متفاوتی دارند.

با بازنشستگی شخصی سرمایه‌گذاری شده شخصی (SIPP)، مشارکت‌ها ناخالص از همه مالیات‌ها هستند و تمام رشد سرمایه‌گذاری بدون مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) است. وقتی به سن بازنشستگی رسیدید، می‌توانید به ۲۵٪ از پات کاملاً بدون مالیات دسترسی داشته باشید و مابقی به عنوان درآمد مطابق با نرخ مالیات بر درآمد نهایی مشمول مالیات می‌شود.

برای یک ISA، مشارکت ها بدون مالیات است، اما زمانی که پول در ISA باشد، محیط زیست بدون مالیات است. هرگونه برداشت نیز کاملاً بدون مالیات است.

GIA ها یک محیط کاملاً مشمول مالیات هستند که مشمول مالیات بر درآمد و CGT با نرخ های نهایی مربوطه هستند. با این حال، هنگام دسترسی به پول، برداشت مقدار قابل توجهی، بدون مالیات، می توانید از کمک هزینه CGT خود استفاده کنید. برای سال مالیاتی 2021/22، کمک هزینه CGT 12300 پوند است. هر سود بالاتر از این با نرخ نهایی CGT مشمول مالیات می شود.

در نهایت، اوراق قرضه خارج از کشور به نوعی برای به تعویق انداختن مالیات عمل می کند. مشارکت ها بدون مالیات بر درآمد و بیمه ملی است. هر سال می توانید به 5 درصد از سرمایه اولیه خود دسترسی داشته باشید، بدون هزینه مالیات فوری یا CGT. با این حال، هر سودی که برداشت می شود به عنوان درآمد مطابق با نرخ نهایی مالیات می شود.

با استفاده از چهار لفاف اصلی مالیاتی

بیایید این را عملی کنیم و مثال زن و شوهری را که 2000000 پوند سرمایه گذاری کرده اند در نظر بگیریم. با استفاده موفقیت آمیز از چهار بسته مالیاتی، آنها می توانند به 90000 پوند در سال در دوران بازنشستگی بدون مالیات دسترسی داشته باشند.

در مجموع، آنها ثروت خود را در لفاف های مالیاتی به شرح زیر ساختار داده اند:

 • SIPP: 750000 پوند
 • ISA: 500000 پوند
 • GIA: 500000 پوند
 • اوراق قرضه دریایی: 250000 پوند

با استفاده از مزایای هر بسته مالیاتی، همانطور که در بالا توضیح داده شد، آنها می توانند برداشت کنند:

 • 25 درصد پول نقد بدون مالیات از حقوق بازنشستگی آنها و 25170 پوند دیگر بدون مالیات با استفاده از کمک هزینه شخصی ترکیبی آنها
 • 27760 پوند از ISA آنها بدون هیچ گونه پیامد مالیاتی
 • 24600 پوند از GIA آنها با استفاده از کمک هزینه مشترک CGT
 • 12500 پوند از اوراق قرضه فراساحلی آنها (برابر با 5 درصد سرمایه گذاری اولیه آنها)

ریزه کاری های لفاف های مالیاتی می تواند بسیار پیچیده باشد، به خصوص زمانی که صحبت از کاربرد و مزایای آنها می شود. بنابراین، همیشه بهترین کار این است که از یک مشاور مالی حرفه‌ای که می‌تواند در مورد مؤثرترین راه برای برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری برای دوران بازنشستگی شما راهنمایی کند، مشاوره بگیرید.

سلب مسئولیت: اطلاعات تا جایی که ما درک می کنیم در تاریخ انتشار صحیح است. هیچ چیزی در این محتوا به عنوان مشاوره مالی در نظر گرفته نشده است یا نمی توان به آن اعتماد کرد. سرمایه در خطر است. ممکن است کمتر از آنچه سرمایه‌گذاری کرده‌اید، پس بگیرید.

Share