چهار راه برای کاهش استرس مالی – اخبار مالی

وضعیت مالی شما هرچه باشد ، اکثر ما با نوعی استرس مالی زندگی می کنیم. برای ایجاد تعادل بین کتاب ها در هر ماه ، نیازی نیست که در خطوط راهنمایی باشید. حتی افراد نسبتاً مرفه نیز نمی توانند تعهدات پرهزینه ای را که به عهده گرفته اند حفظ کنند. و ، فراتر از پیامدهای ذاتی پول ، استرس مالی نیز می تواند تهدیدی واقعی برای سلامت روان شما باشد. بنابراین اگر بر سر بدهی ها استرس دارید یا گرمای مالی را احساس می کنید ، با در نظر گرفتن این نکات غلبه بر استرس خود را کمی سست کنید.

1. مناطقی را که بیشترین توجه را نیاز دارند مشخص کنید

شما نمی توانید با دشمنی که قبلاً او را شناسایی نکرده اید برخورد کنید. اولین قدم برای کاهش استرس مالی این است که بدانید بزرگترین مشکلات کجاست و بزرگترین پیروزی ها کجاست.

با لیست بدهی های خود شروع کنید. سپس لیست دیگری از سربارهای ثابت ماهانه خود مانند اجاره ، پرداخت وام مسکن ، مالیات شورا و قبوض آب و برق تهیه کنید. در نهایت ، لیستی از کارهای روزانه معمولی خود ، مانند پرداخت هزینه سفر یا ملاقات با دوستان برای شام ، تهیه کنید.

حالا سعی کنید مواردی را که بیشترین نگرانی را ایجاد می کنند مشخص کنید. از خود بپرسید که ابتدا از کدام پرداخت یا خروجی استفاده می کنید تا احساس خوشبختی کنید. هنگامی که این مورد را در چشم خود دیدید ، می توانید برنامه ریزی کنید که به دنبال آن بروید.

2. تجمیع بدهی های موجود را در نظر بگیرید

اگر تصور روشنی از میزان پول مورد نیاز برای پرداخت بدهی های خود ، پرداخت وام و پرداخت صورتحساب خود در هر ماه دارید ، این را با میزان درآمد خود مقایسه کنید. اگر به ماهانه 3000 پوند نیاز دارید ، اما ماهانه فقط 2000 پوند پس از کسر مالیات دریافت می کنید ، باید برنامه ای برای کاهش درآمد داشته باشید. در غیر این صورت ، بدهی شما هر ماه از شما دورتر می شود.

ادغام بدهی های موجود واقعاً مکان خوبی برای شروع است. این کار با گرفتن یک وام واحد (با یک ارائه دهنده واحد) و استفاده از آن برای پرداخت تمام بدهی های معوق شما انجام می شود. به عنوان مثال ، بگویید که چندین کارت اعتباری ، کارت فروشگاه و قرارداد وام دارید که هریک دارای وام دهنده متفاوتی هستند ، برای هر یک از این بدهی ها نرخ سود قابل توجهی پرداخت خواهید کرد. با پرداخت تمام این موارد برای تنها یک بدهی تلفیقی ، می توانید نرخ بهره ای را که هر ماه می پردازید کاهش دهید.

چند روش مختلف برای تجمیع بدهی ها وجود دارد. اگر صاحب خانه هستید ، وام های مسکن دوم اغلب مناسب است زیرا نرخ بهره پایین تری دارند. همانطور که توسط Loan.co.uk توضیح داده شده است ، وام مسکن شارژ دوم به شما اجازه می دهد از درصد دارایی خود که به طور کامل در اختیار دارید به عنوان وثیقه استفاده کنید تا وام بیشتری دریافت کنید.

یکی دیگر از مزایای دریافت وام مسکن شارژ دوم برای ادغام بدهی این است که هرچه مدت طولانی تری را انتخاب کنید ، بازپرداخت ماهانه وام مسکن دوم شما کمتر خواهد بود ، بنابراین به شرایط کلی مالی شما کمک می کند.

3. بودجه ایجاد کنید

زمانی که بودجه مشخصی برای کار در اختیار داشته باشید ، امور مالی مدیریت پذیرتر خواهد بود. تعیین اینکه این بودجه باید چقدر باشد آسان تر از آن است که فکر می کنید.

اغلب بهترین راه برای درک همه اعداد ، ایجاد یک صفحه گسترده بودجه بندی است. در ستون اول ، تمام درآمدهای مورد انتظار خود را به طور متوسط ​​در یک ماه ذکر کنید. با افزایش لیست ، آن را در دسته ها گروه بندی کنید. به عنوان مثال ، ممکن است دسته های جداگانه ای مانند کارت های اعتباری ، قبوض آب و برق ، هزینه های مربوط به ماشین ، هزینه سفر ، غذا و نوشیدنی ، سرگرمی و غیره داشته باشید.

بعد ، در زیر هر دسته ، تمام خروجی های مربوط را گروه بندی کنید. به عنوان مثال ، “ماشین” ممکن است شامل مواردی مانند بیمه ، سوخت و هزینه های پارکینگ باشد. وقتی خوشحال شدید که به همه چیز با اهمیت فکر کرده اید ، یک مقدار در کنار آن در ستون دوم قرار دهید و نشان دهید که چقدر باید برای آن در هر ماه اجازه دهید. سپس ، از تابع SUM برای جمع آوری خروجی های ماهانه پیش بینی شده خود استفاده کنید.

پس از اتمام آن مرحله ، فیش حقوقی خود را بررسی کنید (یا اگر این کار را با شریک خود انجام می دهید ، فیش حقوقی ترکیبی) ، و در پایین صفحه گسترده خود درآمد خالص ماهانه خود را وارد کنید. سپس ، به سادگی خروجی ها را از کل درآمد کم کنید و ببینید چگونه به نظر می رسد.

اگر مجموع آن یک عدد منفی است ، باید هر چیزی را که در کنترل شما است (مانند سرگرمی یا صرف غذا بیرون) در خروجی خود کاهش دهید و بودجه ماهانه کوچکتری را برای هر یک از این فعالیت ها ایجاد کنید. هرگونه پولی که از طریق بودجه بندی به این روش ذخیره می شود ، می تواند به منظور پرداخت بدهی های معوق هدایت شود.

4. پرداخت خودکار

استرس مالی نه تنها ناشی از میزان بدهی شماست ، بلکه ناشی از آن است چه زمانی مدیون آن است رعایت زمان پرداخت چیزها می تواند به همان اندازه استرس زا باشد ، به ویژه اگر چندین بازپرداخت در مواقع مختلف ماه داشته باشید. به همین دلیل ایده خوبی است که پرداخت ها را طوری برنامه ریزی و خودکار کنید که آنها مراقب خودشان باشند.

اکثر وام دهندگان و مشاغل متعهد به پرداخت از بانک شما با واریز مستقیم هستند. اگر این را تنظیم کنید ، به آنها اجازه می دهید تا به طور خودکار مبالغ ناشی از آنها را در سررسید خود دریافت کنند. هنگامی که در محل قرار گرفتید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که صورت خود را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید در حساب شما پول کافی برای پرداخت بدهی در هر زمان وجود دارد.

برای بسیاری از صورتحساب های معمولی دیگر ، ایجاد یک دستور دائمی برای پرداخت هر ماه یا حتی هر سه ماهه ممکن است ترجیح داده شود. یک سفارش دائمی در کنترل شماست ، بنابراین به جای اینکه به کسب و کار یا وام دهنده اجازه دهید به طور خودکار پول دریافت کند ، در عوض به بانک خود اجازه می دهید تا در تاریخ هایی که تعیین کرده اید پرداخت ها را “ارسال” کند. می توانید این موارد را برای تاریخ های دلخواه خود برنامه ریزی کنید. این به خودی خود به کاهش استرس پایان ماه کمک می کند که می تواند ناشی از این سوال باشد که آیا حقوق شما قبل از پرداخت قبض ها به حساب شما می رسد یا خیر.

همانطور که ذهن توصیه می کند: “اگرچه مواردی در زندگی شما وجود دارد که نمی توانید آنها را کنترل کنید ، اما ممکن است اقدامات عملی برای حل یا بهبود مسائلی که به شما فشار می آورند انجام دهید.” بنابراین ، یک قلم و کاغذ بردارید و با این نکات کار کنید. شما به سادگی با بررسی وضعیت خود و انجام اقدامات لازم برای بهبود آن ، احساس اضطراب کمتری خواهید کرد.

Share