پس‌اندازهای قرنطینه احتمالاً به آرامی خرج می‌شوند – اخبار مالی

بسیاری از خانوارها در بریتانیا با کاهش فرصت‌های مخارج، پول بیشتری را در طول قرنطینه کنار گذاشتند. از آنجایی که محدودیت ها باعث کاهش هزینه های مردم برای خرید، سرگرمی و تعطیلات شد، پس انداز خانوارها به طور متوسط ​​افزایش یافت.

با این حال، بر اساس یک تحلیل جدید، بعید است که این منجر به رونق مصرف موقت شود.

این تحقیق که توسط بنیاد Nuffield تأمین مالی شد، از داده‌های کل و در سطح خانوار استفاده کرد و نشان داد:

1. کاهش هزینه ها در این رکود عمدتاً در خرید خدمات بود تا کالاهای بادوام. در حالی که خرید کالاهای بادوام بیشتر به تعویق می‌افتد تا لغو، خرید خدماتی مانند وعده‌های غذایی خارج از خانه و تعطیلات به احتمال زیاد در سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت، زیرا در سال گذشته هزینه کمتری برای آن‌ها شده است.

2. افزایش ثروت خالص در طول همه‌گیری در میان خانوارهای با درآمد بالاتر رایج بود، که احتمال کمتری داشت با عدم اطمینان اقتصادی و از دست دادن درآمد در طول همه‌گیری مواجه شوند، و بنابراین احتمال تغییر رفتار مخارج خود با بهبود اقتصاد کمتر است.

3. پاسخ‌ها در مورد اینکه افراد چگونه به پرداخت فرضی 500 پوند پاسخ می‌دهند، نشان می‌دهد که تمایل کمی برای خرج کردن بیشتر با افزایش درآمد وجود دارد. به طور متوسط، تنها 55 پوند از این پرداخت ها طی سه ماه آینده خرج می شود، که نشان می دهد اشتها برای خرج کردن از رشد درآمد به طور غیرعادی زیاد نیست. خانوارهای ثروتمندتر به احتمال بیشتری می‌گویند که از وجوه اضافی برای افزودن به پس‌انداز خود استفاده می‌کنند، در حالی که خانوارهای فقیرتر به احتمال بیشتری می‌گویند که از این وجوه برای کاهش بدهی‌های خود استفاده خواهند کرد.

محققان خاطرنشان کردند که رشد مصرف در چند ماه آینده همچنان سریع خواهد بود زیرا تقاضا و پس‌انداز خانوارها به سطح قبل از همه‌گیری بازگشته است. با این حال، این واقعیت که احتمالاً پس‌اندازهای اضافی انباشته شده در طول همه‌گیری به تدریج کاهش می‌یابد، میزان هزینه‌های مصرف‌کننده را هم بهبود و هم تورم را در آینده محدود می‌کند.

Share