نکاتی که به خواهران و برادران کمک می کند از اختلافات اراده اجتناب کرده یا آنها را حل کنند – اخبار مالی

در یک دنیای ایده آل ، ایجاد یک اراده معتبر و به راحتی قابل تفسیر به سادگی نوشتن یک لیست خرید یا کارهایی است. این می تواند چیزی باشد که ما می توانیم آن را زمانی که لحظات فراوانی داشتیم “ببینیم” و بعد از آن را فراموش کنیم.

در واقع ، جمع آوری اراده ای به اندازه کافی قوی برای محافظت در برابر هر گونه اختلاف یا ناراحتی پس از مرگ کاملاً امکان پذیر است ، اما بدون وکیل مجرب ، به هیچ وجه تضمینی نیست. در نتیجه ، برای خواهران و برادرها بسیار آسان است که خود را در مشاجره اراده بیابند – دعوایی که به راحتی می تواند ماه ها ، اگر نه سال ها ، و رابطه آنها را با یکدیگر کوتاه کند.

خوشبختانه می توان اقدامات لازم را برای جلوگیری از اختلاف بر سر دارایی های والدین قبل و بعد از فوت والدین انجام داد.

از پیش برنامه ریزی

این البته واضح ترین ورودی این لیست است. بهترین راه برای جلوگیری از اختلاف اراده این است که در وهله اول اهمیت وصیت نامه ای را که متخصص توصیه می کند جدی بگیرید.

در حالی که وکلای دعوا برای ارائه خدمات ارزشمند به کسانی که به آن نیاز دارند وجود دارد ، اما گزینه بهتر همیشه محافظت فعالانه در برابر این احتمال است. در غیر این صورت ، اختلافات طولانی مدت بین خواهر و برادرهایی که قبلاً از روابط قوی برخوردار بودند ، ایجاد می شود.

اراده های DIY ، در عین راحت بودن ، می توانند مشکلات زیادی ایجاد کنند که می تواند تلاش های شما را برای برنامه ریزی برای آینده فرزندان شما تضعیف کند. به هر قیمتی از این موارد اجتناب کنید.

ارتباطات کلیدی است

لازم نیست والدین محتویات وصیت نامه خود را بیشتر توضیح دهند یا فرزندان خود را برای هر تصمیمی که در آن گرفته می شود آماده کنند. در عوض ، مهم است که نکات برجسته را در فضای باز نشان دهیم.

به عنوان مثال ، ایده خوبی است که همه خواهر و برادرها از وجود وصیت نامه مطلع باشند. و اگر چیزی در آن اراده مقرر شده است که ممکن است باعث شوک شود – یا منجر به اختلاف شود – بهتر است همه را زودتر آماده کنیم. به عنوان مثال ، اگر تصمیم گرفته شود که یک خواهر یا برادر ارث نبرند ، بدون اخطار قبلی ، آنها ممکن است به دنبال به چالش کشیدن وصیت نامه در خط پایین باشند.

در این مورد ، ارتباط – چه در درون و چه خارج از اراده – مهم است.

اهمیت موارد احساسی را نادیده نگیرید

وقتی می نشینیم تا در مورد املاک خود فکر کنیم ، طبیعی است که ذهن ما ابتدا به سراغ اقلام با ارزش بالا برود: اموال ، حساب های بانکی ، سرمایه گذاری ها و دارایی های دیجیتالی. البته ضروری است که این دارایی ها به درستی در وصیت نامه مورد توجه قرار گیرد ، اما نباید این اشتباه را داشته باشیم که فکر کنیم اقلام احساسی با ارزش مالی اندک و بدون ارزش به سادگی بین خواهر و برادر تقسیم می شود.

موارد احساسی می توانند به ما کمک کنند بعد از اینکه کسی را از دست دادیم ، احساس بهتری داشته باشیم. بهترین وصیت نامه ها هر دو روی آن سکه را مورد بررسی قرار می دهند و اطمینان می دهند که خواسته های شما فقط بر دارایی های ارزشمند شما تمرکز نمی کند.

یک مجری یا متولی تعیین کنید

اگر فکر می کنید در آینده امکان بروز اختلاف وجود دارد ، ایده خوبی است که یک مجری یا قیم حرفه ای تعیین کنید که بتواند شخص ثالث خنثی (و با تجربه بالا) را در طول فرآیند ارث ارائه دهد.

اگر والدین بدون اراده فوت کنند ، کار تقسیم دارایی ها بین خواهر و برادر به دادگاه واگذار می شود. این می تواند استرس و فشار زیادی را بین خواهر و برادر ایجاد کند و قطعاً باید از آن اجتناب کرد تا یکپارچگی واحد خانواده حفظ شود.

Share