نوع جدید کووید باعث تغییر قوانین ماسک صورت در مغازه ها می شود – اخبار مالی

انتظار می‌رود خریداران در انگلیس از روز سه‌شنبه 30 نوامبر برای کمک به جلوگیری از شیوع نوع جدید Covid-19 Omicron از پوشش‌های صورت در مغازه‌ها استفاده کنند.

تغییر در قوانین، انگلستان را با بقیه بریتانیا مطابقت می‌دهد، جایی که پوشیدن ماسک در فروشگاه‌ها همچنان الزامی است.

استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی نیز اجباری خواهد بود و همه مسافرانی که وارد بریتانیا می‌شوند باید در روز دوم یا قبل از آن آزمایش PCR انجام دهند و تا زمانی که نتیجه آزمایش منفی دریافت نکنند، ایزوله شوند.

کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا، که نماینده صنعت خرده‌فروشی است، از مشتریان می‌خواهد «به قوانین احترام بگذارند و نسبت به خریداران دیگر و کارکنان سخت‌کوش مغازه‌ها توجه داشته باشند».

به گزارش بی بی سی نیوز، پدی لیلیس، دبیر کل اتحادیه کارگران فروشگاه Usdaw، هشدار داد که قوانین نوسان می تواند منجر به درگیری در فروشگاه ها شود.

او گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که در هنگام برداشتن سایر محدودیت‌های کووید در انگلیس، دولت نتواند الزام پوشاندن صورت را در مکان‌های عمومی شلوغ مانند مغازه‌ها و وسایل نقلیه عمومی حفظ کند.»

“این تلنگر در مورد اقدامات اساسی و معقول کووید و قوانین مختلف در سراسر بریتانیا سردرگمی ایجاد می کند، انطباق را کاهش می دهد و می تواند منجر به درگیری شود.”

ساجد جاوید، وزیر بهداشت، در پاسخ به این سوال که آیا خریداران در انگلستان در صورت رعایت نکردن قوانین با جریمه مواجه خواهند شد، به برنامه اندرو مار بی‌بی‌سی گفت: «پوشیدن ماسک در مغازه‌ها و حمل‌ونقل عمومی یک الزام قانونی توسط مقررات دولتی است.»

Share