نحوه باز کردن پول نقد از خانه خود در دوران بازنشستگی – اخبار مالی

آیا به دوران بازنشستگی می‌رسی و می‌ترسید که وقتی کار را متوقف کردید، ابزاری برای تأمین بودجه باقی‌مانده زندگی خود دارید؟ یا، آیا در حال حاضر بازنشسته شده اید و به دنبال درآمد اضافی هستید؟ خوشبختانه، راه حل های فوق العاده ای برای این مشکلات رایج در بریتانیا وجود دارد.

با توجه به اینکه بیش از 557000 انگلیسی در 20 سال گذشته به آزادی سهام روی آورده اند، این یکی از محبوب ترین راه ها برای تکمیل درآمد بازنشستگان بریتانیا است. آیا استفاده از ارزش ملک شما می تواند پاسخی باشد که در جستجوی آن بوده اید؟

چگونه می توانم از درآمد املاک خود استفاده کنم؟

جیسون استابز، یک متخصص باتجربه آزادسازی سهام در EveryInvestor می‌گوید که در سال 2022، فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای صاحبان خانه‌های بالای 55 سال وجود دارد که بتوانند پولی را که در اموالشان بسته شده است باز کنند. در حالی که اصطلاح اصلی، انتشار سهام است، طیف وسیعی از محصولات فوق العاده ویژگی های منحصر به فردی دارند که نیازهای مختلف را برآورده می کنند.

وام مسکن مادام العمر

وام مسکن مادام العمر پرمصرف ترین محصول آزادسازی سهام است، با طرح هایی که در سراسر بریتانیا در حال اجرا هستند. شما می توانید تا 65 درصد از ارزش ملک خود را با این محصولات باز کنید و در عین حال مالکیت کامل خانه را حفظ کنید. پولی که آزاد می‌کنید همراه با بهره مرکب است، اما هر بدهی بیش از ارزش نهایی فروش ملک از بین خواهد رفت.

با وام مسکن مادام العمر، هیچ بازپرداخت اجباری در طول عمر شما مورد نیاز نیست. در عوض، وام و سود از محل فروش خانه شما پس از فوت یا نقل مکان به مراکز مسکونی تسویه می شود. اگر همسر دارید، می توانید یک طرح مشترک را انتخاب کنید تا هر دو بتوانید از امتیاز ماندن مادام العمر در ملک لذت ببرید.

پول نقد معاف از مالیات را می توان به صورت یکجا، به تسهیلات برداشت، از طریق ترکیبی از هر دو یا به عنوان حقوق ماهانه باز کرد. حداکثری که می توانید دریافت کنید به سن جوان ترین صاحب خانه، ارزش ملک و وضعیت سلامتی شما بستگی دارد.

صاحبان خانه این فرصت را دارند که به طور داوطلبانه سود و تا 10٪ از وام را سالانه بازپرداخت کنند که هزینه کلی طرح شما را کاهش می دهد.

طرح های بازگشت به خانه

طرح برگشت خانه از این جهت متفاوت است که شما تمام یا بخشی از ملک خود را زیر ارزش بازار می فروشید. بسته به سن و ارزیابی دقیق ملک، معمولاً بین 20 تا 60 درصد از ارزش بازار را دریافت خواهید کرد.

هنگامی که آخرین صاحب خانه فوت می کند یا به مراقبت های طولانی مدت منتقل می شود، ملک فروخته می شود و وام دهنده بخش آن را دریافت می کند و از ارزش کامل فروش خانه و تورم شما سود می برد. مانند وام مسکن مادام العمر، خانه شما به عنوان وثیقه در برابر پول قرض شده کار می کند.

وام مسکن فقط با بهره بازنشستگی

وام مسکن فقط با بهره بازنشستگی (RIO) در صحنه وام مسکن بازنشستگی جدید است. RIO مانند طرح آزادسازی سهام عمل می کند، اما شما موظف هستید که سود را ماهانه بازپرداخت کنید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است در معرض خطر سلب مالکیت قرار بگیرید. بنابراین، برای پرداخت هزینه های ماهانه باید تحت بررسی های استطاعت مالی قرار بگیرید و مقداری درآمد مستمری داشته باشید.

مزایای اضافی وام مسکن با بهره بازنشستگی این است که معمولاً نرخ های بهره پایین تر است و شما ارث بیشتری برای وراث خود خواهید گذاشت.

می توانید کوچک سازی را در نظر بگیرید

سودآورترین راه برای استفاده از درآمد ملک، فروش خانه است. به این ترتیب، شما 100٪ از حقوق صاحبان سهام را به دست خواهید آورد و از پرداخت وام مسکن موجود جلوگیری می کنید. با این حال، فروش ملک شما به کوچک سازی می تواند کار بسیار زیادی باشد و اغلب در سنین بالاتر از نظر احساسی استرس زا است.

چه کسی می تواند به من کمک کند تا به درآمد ملک من دسترسی پیدا کنم؟

اگر می خواهید از درآمد ملک خود استفاده کنید، با یک مشاور مالی کل بازار که در برنامه ریزی بازنشستگی و آزادسازی سهام متخصص است، تماس بگیرید. این فرد در مورد همه گزینه های شما صحبت می کند و بهترین برنامه ها را برای شما و خانواده به شما ارائه می دهد.

در نتیجه

بازنشستگی باید آرامش بخش ترین زمان زندگی شما باشد، اما اگر پول نقد کافی برای زندگی راحت نداشته باشید، می تواند استرس زا باشد. خوشبختانه، اگر شما یکی از بسیاری از بازنشستگان بریتانیایی هستید که صاحب خانه هستند، با یک دارایی پرسود روبرو هستید که گزینه های جدی در اختیار شما قرار می دهد. فقط مطمئن شوید که از کسی که می توانید به او اعتماد کنید، مشاوره بگیرید.

Share