نحوه آماده شدن برای یک جلسه مهم تجاری – اخبار مالی

جلسات بخش اساسی و اجتناب ناپذیر تجارت است. آنها برای ایجاد روابط جدید ، استراتژی ضروری هستند و معمولاً در قلب همه کارهایی که یک تجارت انجام می دهد ، هستند. برخی جلسات به آمادگی بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند. به عنوان مثال ، انتخاب مشتری جدید نیاز به ساعت ها تحقیق ، برنامه ریزی و تمرین قبل از حرکت دارد. در چنین شرایطی ، آمادگی مهم است – بنابراین چگونه می توانید به بهترین نحو برای جلسه مهم تجاری بعدی خود آماده شوید؟

ابتدا باید بدانید چه کسی در جلسه شرکت می کند تا بتوانید بر اساس آن آماده شوید. در نظر بگیرید که چه کسی از تیم شما و سایر طرفها حضور خواهد داشت ، خواه مشتری باشد یا شخص ثالث. این به شما کمک می کند تا مطالب و موضوعات مورد بحث خود را ایجاد کنید و به شما در آماده سازی ذهنی کمک می کند.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مکان را در روزها یا هفته های قبل از جلسه تأیید می کنید. این امر به شما این امکان را می دهد تا بتوانید حمل و نقل و مسیر خود را از و به محل برنامه ریزی کنید. اگر برای شرکت در یک جلسه در داخل یا خارج از کشور سفر می کنید ، درک مکان و منطقه اطراف آن به شما کمک می کند تا محل اقامت خود را رزرو کرده و از وقت شناسی خود اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال ، رزرو آپارتمان تحت خدمات در لندن به شما کمک می کند تا قبل از جلسه استراحت کرده و در نزدیکی محل برگزاری در پایتخت باشید تا بتوانید به موقع برسید.

درک آنچه می خواهید از یک جلسه به دست آورید یک راه موثر برای بهینه سازی آمادگی شما است. اگر مسئله خاصی وجود دارد که باید حل شود ، بر نحوه کار در این زمینه تمرکز کنید و بدون مستقیم صحبت کنید. اگر تعدادی از اهداف وجود دارد که می خواهید به آنها برسید ، یک دستور کار تهیه کنید ، تا زمانی که در جلسه هستید چیزی را فراموش نکنید.

مطمئناً قبل از جلسه باید مطالب خود را بسازید و نهایی کنید تا از صحت ، مختصر و بدون خطا بودن آنها اطمینان حاصل کنید. اگر در حال ارائه هستید ، اسلایدها یا جزوه خود را آماده کرده و ارائه خود را تمرین کنید تا در لحظه راحت و مطمئن باشید. دانش و درک عامل مهمی در مورد اعتماد به جلسات است ، بنابراین مطمئن شوید که اطلاعات خود را از قبل بررسی کرده و مرور کرده اید.

آماده شدن برای یک جلسه مهم می تواند خسته کننده و زمان بر باشد. جدا کردن ذهنی خود در مرحله پیش رو می تواند چالش برانگیز باشد ، اما مطمئن شوید که به خود زمان می دهید تا آرامش داشته باشید و به چیزهای دیگر فکر کنید. قبل از ورود به جلسه ، یک قهوه بنوشید ، به پادکست مورد علاقه خود گوش دهید یا با یکی از همکاران خود یک چت غیر مرتبط با کار داشته باشید.

Share