مواردی که قبل از درخواست وام مسکن باید در نظر بگیرید – اخبار مالی

خرید اولین خانه شما یک سرمایه گذاری بزرگ است. این مکانی است که برای مدت طولانی یا حتی برای همیشه آن را مال خود خواهید خواند. اگر پول نقد برای پرداخت کل مبلغ را نداشته باشید، احتمالا به دنبال دریافت وام مسکن خواهید بود. شما در مورد وامی صحبت می کنید که شامل مقدار قابل توجهی پول است که سال ها آن را پرداخت خواهید کرد، بنابراین اشتباه نکنید که اولین وامی را که می بینید بدون تحقیق و سنجیدن گزینه های خود دریافت کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از درخواست وام مسکن در نظر بگیرید.

امتیاز اعتباری خود را بررسی کنید

وام دهندگان سابقه اعتباری و امتیاز شما را هنگام ارزیابی درخواست وام شما بررسی می کنند. هرچه امتیاز اعتباری شما بالاتر باشد، شانس شما برای تایید و دریافت نرخ های بهتر بیشتر است. سابقه اعتباری شما همچنین نشان می دهد که چقدر وام های قبلی خود را پرداخت کرده اید. اگر پرداخت کننده خوبی هستید، خطرات وام دادن به شما کمتر خواهد بود، بنابراین شانس بیشتری برای دریافت وام مسکن خواهید داشت. سه آژانس پیشرو بررسی اعتبار در بریتانیا Experian، Equifax و TransUnion هستند. می توانید در مورد گزارش اعتباری خود با آنها بررسی کنید و در صورت مشاهده موارد نادرست، اختلاف نظر ایجاد کنید.

به هر وام دهنده ای که می بینید اعمال نکنید

ممکن است وسوسه شوید که برای هر وام دهنده ای که پیدا می کنید درخواست دهید، اما می تواند به امتیاز اعتباری شما آسیب برساند. درخواست های وام شما در گزارش اعتباری شما نمایش داده می شود و ارائه چندین مورد از آنها در یک دوره طولانی بر امتیاز اعتباری شما تأثیر منفی می گذارد. باز هم، می تواند به شانس شما برای گرفتن وام مسکن آسیب برساند. اگر در اطراف کنت زندگی می کنید، یک مشاور مالی در کنت می تواند به شما کمک کند بهترین وام مسکن را برای خود پیدا کنید. آنها متخصصان محلی در این زمینه هستند، بنابراین می توانند شما را با وام دهنده مناسب با شرایطی که برای شما مناسب است مطابقت دهند.

اطمینان حاصل کنید که اسناد شما به روز شده است

وام دهندگان برای پردازش وام شما به اسناد مختلفی نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که با آنها آماده هستید و همه چیز به روز است. برخی از این اسناد عبارتند از صورت‌حساب بانک یا درآمد، صورت‌حساب وام برای سایر وام‌ها، اشکال مختلف شناسه، مدرک نشانی و فیش حقوقی.

گزینه های وام مسکن خود را بشناسید

گزینه های مختلف وام مسکن از جمله نرخ بهره ثابت و قابل تنظیم وجود دارد. همانطور که از اصطلاح نشان می دهد، نرخ های ثابت دارای نرخ هایی هستند که در طول مدت وام تغییر نمی کنند. یکی با نرخ‌های قابل تنظیم، نرخ‌های متفاوتی دارد. اولی تغییر نمی کند، بنابراین شما دقیقا می دانید که برای بقیه وام چه چیزی پرداخت خواهید کرد. دومی ممکن است نرخ بهره شروع کمتری داشته باشد، اما بسته به بازار می تواند بعدا تغییر کند. به یاد داشته باشید، پرداخت وام مسکن نیز ممکن است 15 تا 30 سال طول بکشد.

با نرخ ها و شرایط آشنا شوید

همه وام دهندگان یکسان نیستند. بنابراین، تحقیق خود را برای تعیین نرخ ها و شرایط وام دهندگان مختلف انجام دهید تا ببینید بهترین گزینه شما کدام است. همچنین مراقب هزینه‌هایی مانند هزینه‌های دیرکرد یا هزینه‌های زودهنگام باشید.

این موارد را قبل از درخواست وام مسکن در نظر داشته باشید. علاوه بر این، برای پرداخت وام مسکن برنامه مشخصی داشته باشید، زیرا این تعهدی است که برای سالها خواهید داشت.

Share