قیمت بنزین به رکورد بالایی رسید – اخبار مالی

بر اساس گزارش RAC، قیمت بنزین بریتانیا به بالاترین سطح خود تا به امروز رسیده است.

قیمت بنزین بدون سرب با جهش 28p در هر لیتر به 142.94p رسیده است، از 114.5p در اکتبر 2020 و از اوج تاریخی 142.48p در آوریل 2012 فراتر رفته است.

اکنون برای پر کردن یک خودروی خانوادگی متوسط ​​در مقایسه با یک سال قبل، 15 پوند بیشتر هزینه دارد.

و سازمان اتومبیلرانی خاطرنشان کرد که میانگین قیمت سوپر بدون سرب به 154.58 پا لیتر افزایش یافته است که به شدت هزینه را برای رانندگانی که خودروهایشان با بنزین جدید E10 با محتوای زیستی بالاتر معرفی شده در سپتامبر که حاوی 10 درصد اتانول است سازگار نیست، افزایش می دهد. این رانندگان چاره ای جز استفاده از بنزین E5 ندارند که اکنون فقط در کلاس فوق بدون سرب موجود است.

دیزل همچنین به سمت رکورد جدیدی پیش می رود که میانگین آن اکنون به 146.50p رسیده است که تنها 1.5p کمتر از بالاترین میزان 147.93p در آوریل 2012 است.

پشت قیمت های بالا، جهش قیمت نفت و همچنین تغییر ماه سپتامبر به بنزین سبزتر E10 و خرده فروشان افزایش میانگین حاشیه سود خود پس از شیوع بیماری همه گیر وجود دارد.

سیمون ویلیامز، سخنگوی سوخت RAC، گفت که قیمت‌های بالا نشان‌دهنده «روز سیاهی برای رانندگان» است و بر بسیاری از بودجه‌های خانوار تأثیر خواهد گذاشت و پیامدهای ضربه‌ای بر اقتصاد گسترده‌تر خواهد داشت.

اکنون سوال بزرگ این است: بنزین کجا متوقف خواهد شد و بنزین به چه قیمتی خواهد رسید؟ اگر نفت به 100 دلار در هر بشکه برسد، می‌توانیم به راحتی شاهد افزایش متوسط ​​قیمت به 150 واحد در هر لیتر باشیم.

«اگرچه بسیاری از مردم به دلیل بیماری همه گیر، مانند گذشته رانندگی نمی کنند، رانندگان به ما می گویند که به همان اندازه به خودروهای خود متکی هستند و بسیاری به سادگی چاره ای جز رانندگی ندارند. کسانی که درآمد پایین تری دارند و مجبورند با ماشین به محل کار بروند، برای یافتن پول اضافی برای بنزینی که به شدت به آن نیاز دارند، به طور جدی مبارزه خواهند کرد.

ویلیامز از دولت بریتانیا خواست تا مالیات بر ارزش افزوده سوخت را به طور موقت کاهش دهد و از بزرگترین خرده فروشان خواست تا میزان تولید هر لیتر بنزین را به سطح قبل از همه گیری کاهش دهند.

Share