ظهور ، سقوط و افزایش سرمایه گذاری کمی – اخبار مالی

سرمایه گذاری کمی در سالهای اخیر غیرقابل توقف بوده است ، اما همه گیری باعث بررسی واقعیت شد. آینده چه خواهد داشت؟

ظهور کلان داده و فناوری دیجیتال دنیای مالی را از هر نظر تغییر داده است. یکی از این موارد نحوه تصمیم گیری سرمایه گذاران است. رویکردهای کیفی سنتی مبتنی بر به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد یک شرکت – و همچنین لمس احساس روده – جای خود را به سرمایه گذاری کمی می دهد ، که در آن رایانه ها اعداد را خرد می کنند تا روند سرمایه گذاری پنهان را آشکار کنند.

تاریخچه سرمایه گذاری کمی

این مفهوم کاملاً جدید نیست. این اولین بار در دهه 50 توسط هری مارکوویتز ، اقتصاددان برنده جایزه نوبل ، هنگام انتشار “انتخاب نمونه کارها” در مجله امور مالی در مارس 1952 خاموش شد. او نظریه مدرن سبد سهام را معرفی کرد که به سرمایه گذاران نشان می داد که چگونه می توانند بر اساس عوامل مختلف ریسک ، مجموعه های متنوع ایجاد کنند. به

روبرت مرتون این کار را با کار خود در زمینه استفاده از مدل های ریاضی برای قیمت گذاری مشتقات – که برای آن برنده جایزه نوبل شد ، یک گام جلوتر برد.

آنچه تغییر کرده افزایش فناوری اطلاعات در امور مالی و توسعه برنامه های کامپیوتری پیچیده ای است که می تواند حجم وسیعی از داده ها را تکان دهد.

با دیجیتالی شدن امور مالی ، شرکت ها داده های بسیار بیشتری از آنچه که تصور می کردند به صورت دستی پردازش می کنند ، تولید کرده اند. با استفاده از هوش مصنوعی ، آنها می توانند این بینش های پنهان را آشکار کنند.

با استفاده از الگوریتم ها ، این سیستم ها می توانند به جای تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری سنتی ، تصمیمات خود را بر اساس اعداد و قوانین از پیش تعیین شده به طور خودکار مبادله کنند.

کمی در مقابل کیفی

سرمایه گذاران سنتی مانند وارن بافت از شرکت ها دیدن می کنند ، ترازنامه خود را می ریزند و قبل از استفاده از تجربه سرمایه گذاری خود با آن آشنا می شوند تا تعیین کنند که آیا فکر می کنند این یک شرط خوب است یا خیر. بیشتر اینها از تجربیات و غریزه شهودی او در مورد سرمایه گذاری هایی که او احساس می کند ارزش واقعی ارائه می دهند ، استفاده می کند.

همانطور که شناخته شده است ، سرمایه گذاران زیادی اغلب به این موضوع اهمیت نمی دهند. آنها در حال بررسی داده هایی از قبیل عملکرد تاریخی بازار ، فعالیت معاملاتی و سایر معیارهایی هستند که به اعتقاد آنها دید واضح تری از ارزش دارایی های واقعی و اینکه بازار در آینده در چه مسیری قرار دارد ارائه می دهند. ایوان کرک ، بنیانگذار Cantab Capital Partners ، موفقیت صندوق کمیابی این شرکت را ناشی از “دقت علمی” آن دانست و گفت که این شرکت خود بیشتر به یک سازمان تحقیقاتی شباهت دارد تا یک معامله گر سنتی.

رویکرد آنها همچنین می تواند سرمایه گذاری با ارزش نامیده شود ، رقم هایی که به نظر آنها کلید عملکرد بهتر در بازار سهام را دارد. این موارد ممکن است شامل قدرت ترازنامه و قیمت سهام باشد. ایده این است که سهامی را شناسایی کنیم که قیمت پایینی ندارند ، حرکت خوبی دارند و فضای زیادی برای رشد دارند.

امروزه حدود یک از هر سه دلار توسط معامله گران روباتیک مدیریت می شود. تا پایان سال 2019 ، معاملات کمی بیشترین سهم از معاملات در بورس های سهام سازمانی را به دست آورد.

ارزش آن به راحتی قابل مشاهده است. برای شروع ، هزینه های جاری بسیار کمتر است. برای تجزیه و تحلیل هر سرمایه گذاری نیازی به پرداخت هزینه منابع انسانی قابل توجه در استخدام کارشناسان نیست. اکنون می توانید الگوریتم ها را وصل کرده و پیشرفت همه چیز را به طور خودکار مشاهده کنید.

طرفداران همچنین می گویند که مثرتر است. با تصمیم گیری بر اساس اعداد ، مفهوم سوگیری انسان را حذف می کند. ظرفیت وسیع پردازش داده ها همچنین به او امکان می دهد روندهای مدفون در داده هایی را که ممکن است انسان از دست بدهد ، تشخیص دهد. به عنوان مثال ، تجزیه و تحلیل عمیق داده های معاملاتی می تواند روند را قبل از آشکار شدن برای سایر سرمایه گذاران مشخص کند. بنابراین این الگوریتم ها دسترسی به جنبش های مثبت در بازار را از هر زمان دیگری آسان تر می کنند.

دست انداز در جاده

با این حال ، آنقدرها هم ساده و یکنواخت نیست. اگرچه هوش مصنوعی فشار زیادی را تحمل می کند ، اما هنوز باید توسط دانشمندان داده های انسانی برنامه ریزی شود. آنها تعیین می کنند که برنامه ها به چه داده هایی توجه خواهند کرد و چگونه تصمیم سرمایه گذاری می گیرند.

اگرچه عملکرد نرم افزار به صورت خودکار انجام می شود ، اما اصول اساسی داده هایی که تصمیمات آنها بر اساس آنها گرفته می شود ، ریشه بسیار انسانی دارد. طراحان این سیستم ها تصمیم گرفته اند که چه داده هایی بر معاملات تأثیر می گذارد و سیستم ها چگونه باید اطلاعات وارد شده را تفسیر کنند.

بنابراین این ایده که معاملات کمی تعصب را از بین می برد تا حدودی ناقص است. حتی پیچیده ترین سیستم ها از تعصبات و مفروضاتی استفاده می کنند که در ابتدا توسط خالقان انسانی آنها وارد شده است.

زمانهای اخیر همچنین محدودیت معاملات کمی را با “بحران ارزش” سال 2020 نشان داده است که باعث ایجاد مشکل در بودجه کمی شده است. به عنوان تجربه انسانی و تجزیه و تحلیل داده ها غلط ، صندوق های تحت هدایت بشر در سال COVID به مراتب بهتر از بودجه کمی عمل کردند.

به احتمال زیاد بزرگترین سرمایه گذاران کم سرمایه صندوقهای Quant بودند ، زیرا داده های زیر بنای عملکرد آنها دیگر کار نمی کرد.

این بحران ناشی از عملکرد ضعیف عامل ارزش است که یکی از ارکان اصلی تصمیم گیری کمی است. در یک بازار متغیر ، جمع کنندگان سهام با تجربه متوجه شدند که برای سرمایه گذاری در موقعیت مناسبی قرار دارند. آنها توانستند فرصت هایی را که در آن سهام فناوری افزایش یافته و بقیه سقوط کرده اند ، تشخیص دهند.

بنابراین ، معاملات کمی چیزهای زیادی برای آموختن دارد – افزایش بی وقفه آن ظاهراً در طول سال 2020 دچار سکسکه شد. با این حال ، یادگیری آن قطعاً چنین است. نرم افزارهای مدیریت داده و هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت هستند. سیستم ها قادر به مدیریت اعداد بیشتر و ایجاد بینش بیشتر هستند. هوش مصنوعی هوشمندتر می شود ، قادر به درک مجموعه داده ها و یادگیری است.

به سوی آینده

هرچه این فناوری بیشتر توسعه می یابد پیچیده تر می شود. هوش مصنوعی توانایی توسعه عوامل خاص خود را دارد که بر اساس آنها تصمیم گیری می کند. این دستگاه در حال تبدیل شدن به یک انسان بیشتر قادر به تصمیم گیری سریع است و نه بر اساس پارامترهای سفت و سخت تعیین شده توسط سازندگان آن.

اوضاع سیال است. هزینه عملیاتی پایین وجوه کمی همیشه آنها را جذاب می کند. با این حال ، تجربیات سال گذشته نشان می دهد که عوامل مختلفی وجود دارد که ارزش دارایی ها را تعیین می کند. تکنیک های سرمایه گذاری کمی و کیفی هر دو دارای بینش هایی هستند که می تواند ارزشمند باشد.

بنابراین ، رایانه ها آنطور که برخی از طرفداران آنها انتظار داشتند همه چیز نمی دانند. انسان ها همچنان کلیدی خواهند بود و بودجه های کمی متفاوت بسته به برنامه نویسی اولیه آنها متفاوت عمل می کند. درک جهت بازارهای سهام در آینده چالش برانگیز است – با انواع عوامل مختلف. با این حال ، با پیشرفت فناوری ، سرمایه گذاری کمی در حال تبدیل شدن به یک حیوان بسیار پیچیده ، پیچیده و واکنش پذیر است. ممکن است به لطف همه گیری کمی آسیب دیده باشد ، اما در این مورد به سختی تنها است. آینده هنوز هم به شدت تحت تأثیر مقدارها خواهد بود.

Share