صحنه SME انگلستان تاب آوری را در سال 2021 نشان می دهد ، اما نگرانی های مالی همچنان باقی است – اخبار مالی

“اثر 2020” شرکت ها را تحت تاثیر قرار داد و آنها را مجبور به پذیرش تحول دیجیتال و حتی تجدید نظر در مدل تجاری خود کرد. و با وجود این ، با وجود رکود گسترده ای که همه انتظار داشتند ، گزارش ها نشان می دهد که شرکت کوچک و متوسط ​​انگلستان (SME) بیشتر در برابر این زمانهای مخرب مقاوم بود ، راه هایی برای سازگاری یافت و به چشم اندازهای امسال خوشبین است.

طبق گزارش اخیر ، 71 درصد از مدیران عامل مشاغل کوچک انتظار دارند درآمد فروش آنها در سال 2021 افزایش یابد و 68 درصد معتقدند که پس انداز آنها برای گذراندن آنها در طول سال کافی خواهد بود. علاوه بر این ، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که انتظار دارند شرایط اقتصادی بهبود یابد – 44 درصد انتظار دارند که این اتفاق در نیمه دوم سال رخ دهد.

با این حال ، به رغم این چشم انداز خوش بینانه ، همه چیز از اینجا به درستی حرکت نمی کند. مشاغل کوچک و متوسط ​​هنوز با چالش های زیادی روبرو هستند و نگرانی های مالی همچنان یک مشکل پایدار است.

نگاهی دقیق به SME های انگلستان در سال 2020

چند سالی است که تعداد شرکت های کوچک و متوسط ​​در انگلستان به طور مداوم در حال افزایش است. در سال 2020 ، بیش از 5.97 میلیون شرکت کوچک و متوسط ​​وجود داشت که 300 هزار نفر بیشتر از سال 2018 بود. گردش مالی این مشاغل 1.6 تریلیون پوند بود و تقریباً 4 میلیون نفر مشغول به کار بودند که تقریبا نیمی از کل نیروی کار بریتانیا را تشکیل می داد.

سال گذشته ، مشاغل مجبور شدند تصمیمات سختی را به دلیل همه گیری بگیرند:

  • 43 درصد برای زنده ماندن از بحران به طرح آزادسازی اعتماد کردند
  • 30 درصد مجبور به اخراج پرسنل شدند
  • 29 درصد از مدیران عامل تعطیل کردن مشاغل خود را در نظر گرفتند

قرنطینه بزرگترین نگرانی برای صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​در انگلستان بود که نگران بودند محدودیت ها بر بهره وری تأثیر بگذارد و منجر به از بین رفتن مشارکت مشتریان شود. برخلاف بقیه جهان ، مشاغل انگلستان یکی دیگر از دلایل اصلی نگرانی خود را در سال 2020 داشتند: برگزیت. بر اساس یک مطالعه ، 57 درصد از مدیران عامل از قوانین و الزامات برگزیت ابراز نگرانی کردند و 33 درصد از تغییرات روند برکسیت برای واردات و صادرات. رهبران برخی صنایع مانند کشاورزی و محیط زیست گفتند که آنها بیشتر از تاثیر همه گیری کووید -19 نگران تاثیر Brexit هستند.

سپس ، نگرانی های مالی وجود داشت: 24 درصد از صاحبان SME جریان ناپایدار نقدینگی و تأخیر در پرداخت ها را عامل اصلی نگرانی در سال 2021 عنوان کردند و 21 درصد نگران تغییرات هزینه های مصرف کننده بودند. صنایعی که بیشتر تحت تأثیر چالش های مالی قرار گرفتند عبارتند از گردشگری و مهمان نوازی ، هنر و تفریح ​​، حمل و نقل و خرده فروشی ، که در آن مشکلات مالی 50 درصد افزایش یافته است. ایرلند شمالی و شمال غربی انگلستان بیشترین آسیب را دیدند ، اما لندن نیز به دلیل وابستگی به گردشگری ضربه بزرگی خورد.

نقشه راه برای بهبود: چگونه SME ها می توانند با مسائل مالی پس از همه گیری مقابله کنند؟

اگرچه همه گیری COVID-19 بزرگترین بحرانی بود که صحنه تجارت در چند دهه تجربه کرده است ، اما بهبودی امکان پذیر است. در برخی موارد ، حتی ممکن است بتوانید بحران را به نفع خود تبدیل کرده و از آن به عنوان راه اندازی به سوی فرصت های جدید استفاده کنید. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید با بحران کنار بیایید و وضع مالی خود را منظم نگه دارید.

از ابزارهای آنلاین برای نظارت بر جریان نقدینگی خود استفاده کنید.

یک مطالعه اخیر نشان داده است که نقدینگی ضعیف بزرگترین دغدغه مالی SME های انگلستان است و 26 درصد از مدیران عامل مجبور به پرداخت دیرکرد هستند. بخش های مالی ، بازنشستگی ، امور خیریه و داوطلبانه بیشتر تحت تأثیر قرار گرفتند. یک مشکل عمده از این واقعیت ناشی می شود که مدیریت دیرکرد پرداخت ها دشوار است و گاهی اوقات ممکن است ماه ها طول بکشد تا متوجه شوید که مشتری خاصی بر جریان نقدینگی شما تأثیر می گذارد. برای رفع این مشکل ، از ابزارهای آنلاین استفاده کنید که به طور خودکار صورتحساب ایجاد می کند ، هزینه های مشتری را پیگیری می کند و بودجه پروژه را مدیریت می کند. به این ترتیب ، شما یک نمای واضح از جریان نقدی خود خواهید داشت و اگر یکی از پیمانکاران یا مشتریان شما در پرداخت تأخیر داشته باشد ، می توانید مشکل را قبل از بزرگ شدن حل کنید.

اگر مشکلی در جریان نقدینگی تشخیص دادید ، می توانید از این برنامه بازیابی سه مرحله ای استفاده کنید:

خونریزی مالی را متوقف کنید.

اولین کاری که باید هنگام مواجه شدن با مشکلات جریان نقدینگی انجام دهید این است که یک تشخیص سریع انجام دهید و ببینید چه مشکلی باعث از دست دادن پول شما می شود. به عنوان مثال ، اگر مشکوک هستید که پیگیری نادرست زمان کارکنان پس از انتقال به کار از راه دور برای شما هزینه دارد ، استفاده از نرم افزار برای صفحات زمان آنلاین می تواند از هزینه های غیر ضروری جلوگیری کند. سپس ، سعی کنید مشکل را از طریق یک برنامه اقدام کوتاه مدت برطرف کنید. این می تواند شامل راه حل هایی مانند تأمین مالی (از جمله تأمین سرمایه جمعی) و برنامه های دولتی باشد. در طی این فرآیند ، مطمئن شوید که با ذینفعان اصلی شرکت خود مانند مشتریان مهم ، بانک ها و شرکای استراتژیک ارتباط برقرار می کنید. به عنوان یک راه حل کوتاه مدت ، می توانید هزینه های غیر ضروری (مانند ابزارهایی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید ، لوازم اداری ، پرسنل اضافی ، فضای اداری) را کاهش دهید و جریان نقدی را هفته به هفته تعیین کنید.

با تعیین اولویت ها و برنامه ریزی ، کسب و کار خود را تثبیت کنید.

بعد از اینکه خونریزی را در کوتاه مدت متوقف کردید ، باید یک استراتژی بلند مدت برای جلوگیری از عود مجدد این مشکل تدوین کنید. این امر با درک اینکه چرا مسئله جریان نقدینگی در وهله اول رخ داده است ، چه نقاط ضعفی این امکان را ایجاد کرده است ، آغاز می شود و سپس یک برنامه بازیابی برای ایجاد ثبات در تجارت ایجاد می شود. این می تواند شامل پیشرفت های جزئی مانند استفاده از ابزارهایی باشد که بهره وری را افزایش می دهد یا گردش کار را سازماندهی می کند و همچنین تصمیمات عمده ای مانند فروش حقوق صاحبان سهام ، دارایی ها یا بدهی یا تغییر مدل کسب و کار شما.

راه حل های بلند مدت را پیاده سازی کرده و عملکرد آنها را دنبال کنید.

وقتی برنامه تنظیم شد ، زمان اجرای آن فرا می رسد. با این حال ، هنگامی که اقدامات انجام شد ، اهمیت ردیابی پیشرفت را فراموش نکنید. در نهایت ، اگر یک معیار خاص تأثیر مورد انتظار را نداشته باشد و KPI ها هیچ پیشرفتی نشان ندهند ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که در عملیات خود تجدید نظر کرده و تغییرات بیشتری ایجاد کنید.

Share