روند پروتکل بیت کوین – اخبار مالی

استفاده های زیادی از بیت کوین و سایر ارزهای مجازی وجود دارد. برخی از مردم معتقدند که این یک راه عالی برای جلوگیری از مشکلات مبادله ارز است، در حالی که برخی دیگر از آن برای انجام تجارت آنلاین استفاده می کنند. با این حال، در این مقاله به نحوه استفاده مردم از بیت کوین برای تجارت آنلاین می پردازیم. اطلاعات به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا می خواهید خودتان به این روش معامله کنید.

در سال‌های اخیر، چندین شرکت با نرم‌افزار منبع باز عرضه شده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق اینترنت تراکنش کنند. بیت کوین یکی از این سیستم هاست. برخلاف اکثر سیستم‌های قبلی که از شما می‌خواهند پول خود را به شخص ثالث یا بانک اعتماد کنید، بیت‌کوین‌ها در واقع از کد منبع باز تولید می‌شوند. این بدان معناست که هیچ کس نمی داند آنها چه می کنند. شما فقط کیف پول بیت کوین را دانلود کرده و شروع به ارسال تراکنش کنید.

چگونه کار می کند

روش کار این است که شما از رایانه خانگی خود (یا کیف پول خارجی) برای انجام تراکنش های ایمن استفاده می کنید. نیازی به ارائه کلید خصوصی یا سایر اطلاعات مالی شما نیست. پروتکل بیت کوین با خیال راحت هر اطلاعات خصوصی را که شما منتقل می کنید رمزگذاری می کند. همچنین یک سیستم رمز عبور موثر برای تراکنش های شما وجود دارد که دسترسی به کیف پول شما را برای هر کسی سخت تر می کند. با این حال، کیف‌پول‌ها فهرست کاملی از تمام بیت‌کوین‌های شما را ندارند. اطلاعات بیشتر BitIQ را بخوانید.

چگونه می توانید پرداخت های بیت کوین را بپذیرید

راه های مختلفی وجود دارد. اولین راه این است که برخی از سکه های خود را بفروشید. وقتی مقداری از بیت کوین های خود را می فروشید، شبکه تغییر را از خریدار محلی بیت کوین شما به آدرس فروشنده بیت کوین محلی شما منتقل می کند. این ساده ترین راه برای دریافت پرداخت به ارزهایی است که هنوز مالک آن نیستید. با این حال، باید بدانید که ارزش کل فروش شما فراتر از قیمت فعلی بازار بیت کوین نخواهد بود.

راه دیگر برای دریافت پرداخت با ارز متفاوت، خرید آنهاست. شما می توانید بیت کوین را از یکی از وب سایت های متعددی که خرید و فروش این نوع ارز را ارائه می دهند، خریداری کنید. ارزش بیت کوین با گذشت زمان و وضعیت مالی کشوری که در آن خریداری شده است، تأثیری نداشته است. مواردی وجود داشته است که ارزش یک بیت کوین صدها هزار دلار افزایش یافته است. با این حال، بسیاری از وب سایت های اصلی وجود دارند که چنین خدماتی را ارائه می دهند

با کارت اعتباری خرید کنید

یکی از محبوب ترین راه های انجام تراکنش های بیت کوین استفاده از خدمات صرافی است. وب‌سایت‌های متعددی وجود دارند که به کاربران اجازه می‌دهند با استفاده از کارت اعتباری یا حساب PayPal خود خریدی امن و ناشناس انجام دهند. فرآیند ساده است: شما با استفاده از کارت اعتباری یا حساب PayPal خود خرید می کنید و مشخص می کنید که پول به کجا منتقل شود. سپس مقدار پولی را که می‌خواهید به صرافی انتقال دهید را وارد می‌کنید و صرافی تخمینی از میزان موجودی بیت‌کوین شما پس از تکمیل تراکنش به شما می‌دهد. در نهایت، معامله تکمیل می شود و شما این گزینه را دارید که یا می خواهید آن را برای مدت طولانی ذخیره کنید یا می خواهید معامله کنید.

در حالی که انجام تراکنش با کارت اعتباری یا حساب پی پال خود از طریق یک وب سایت آسان است، این روش حریم خصوصی و محافظتی را که با انجام تراکنش با ارز محلی خود بدست می آورید، به شما نمی دهد. به همین دلیل است که استفاده از کیف پول دیجیتال بیت کوین برای انجام تمام فعالیت های تراکنش خصوصی بسیار مهم است.

یک کیف پول فیزیکی مانند حمل کردن یک “کلیدهای خصوصی” در آن است. کلیدهای خصوصی شما در کیف پول نگهداری می شوند و برای دیگران قابل مشاهده نیستند. تراکنش‌هایی که در اینترنت انجام می‌شود برای همه قابل مشاهده است، بنابراین وقتی تراکنش‌های آفلاین انجام می‌دهید، مهم است که از هویت خود محافظت کنید و اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارید. زیبایی کیف پول فیزیکی این است که می توانید آن را هر کجا که هستید حمل کنید.

سخنان پایانی

همانطور که قبلا ذکر شد، ماینرها نیز در توزیع بیت کوین مشارکت دارند. از آنجایی که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که تعیین کند چه کسی بیت کوین را استخراج می کند، سرمایه گذاری در این تجارت با ریسک زیادی همراه است. تا زمانی که ماینرهای فعال بیت کوین وجود داشته باشد، توزیع مداوم بیت کوین های جدید در شبکه وجود خواهد داشت. بنابراین اگر در تجارت دیجیتال یا سرمایه گذاری دیجیتال تازه کار هستید، باید با بیت کوین شروع کنید زیرا ثابت کرده است که ایمن و ایمن است. و دارایی پاداش برای بلند مدت و کوتاه مدت.

Share