روندهای تجاری در طول و پس از یک بیماری همه گیر – اخبار مالی

ظهور COVID-19 جهان را تغییر داد و تقریباً همه جنبه‌های زندگی روزمره مردم را متحول کرد و مشاغل را به یکی از آشفته‌ترین شرایط اقتصادی تاریخ پرتاب کرد.

رومن سمیوخین با بهره مندی از تجربه فراوان در صنعت بازی و فناوری، قدردانی بی نظیری از آنچه برای حفظ یک کسب و کار در مسیر جهانی پس از همه گیری است، دارد. برای بقای شرکت‌ها، رهبران آن‌ها باید سریع فکر می‌کردند و نوآور بودند و در لحظه تطبیق می‌دادند تا چرخ‌ها را بچرخانند.

سال 2020 یک درس جدی در برابر رضایت بود و به رهبران مشاغل آموخت که نمی توانند آینده را پیش بینی کنند. این بیماری همه گیر نشان داد که برای شرکت های کوچک تا متوسط ​​(SMEs) بسیار مهم است که برای غیرقابل تصور آماده شوند و در هر صورت استراتژی های بازیابی فاجعه ابداع کنند.

همانطور که ما به حرکت رو به جلو ادامه می دهیم، اکنون یک لحظه حیاتی برای صاحبان کسب و کار است تا یک بار دیگر به آینده نگاه کنند، سعی کنند پیش بینی کنند که سال آینده چه چیزی ممکن است در انبار داشته باشد، و به این فکر کنند که چگونه می تواند بر تجارت آنها تأثیر بگذارد.

از پیشرفت‌های بازاریابی فناوری و رسانه‌های اجتماعی گرفته تا روش‌های مداوم کار از راه دور، همه‌گیری شیوه زندگی مردم امروز را تغییر داد و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که بسیاری از این تغییرات باقی خواهند ماند.

نوآوری مدل کسب و کار

همه‌گیری، رهبران کسب‌وکار را مجبور کرد که بیشتر مشتری محور شوند و بر ارزشی که ارائه می‌کنند و نحوه عملکردشان به عنوان یک تجارت تمرکز کنند. بسیاری از صنایع از جمله صنعت مهمان‌نوازی و رویدادها توسط COVID-19 کاملاً متحول شدند.

برخی از کسب‌وکارها در طول همه‌گیری رونق داشتند، اما برای انجام این کار، باید به سرعت به تغییرات واکنش نشان می‌دادند. به عنوان مثال رستوران هایی را در نظر بگیرید که در طول قرنطینه مجبور به بسته شدن هستند. بسیاری از صاحبان رستوران‌ها به‌جای اینکه روی موفقیت‌های خود استراحت کنند، به مدل خدمات تحویل و جمع‌آوری در خانه روی آوردند و برای تلاش‌های خود پاداش‌های قابل توجهی دریافت کردند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، برای کسب‌وکارها بسیار حیاتی است که صنعت خود را زیر نظر داشته باشند، مراقب تغییرات بازار باشند و مطابق با آن سازگار شوند.

افزایش پذیرش هوش مصنوعی و اتوماسیون

حتی قبل از همه‌گیری، بسیاری از صنایع شاهد انفجار در هوش مصنوعی بودند که اتوماسیون فرآیندها را تسهیل می‌کرد و کارایی عملیاتی را به شدت در تمام جنبه‌های تجارت بهبود می‌بخشید. به طور گسترده ای در صنایع تولیدی و مراقبت های بهداشتی پذیرفته شده است، به لطف پیشرفت های روزافزون فناوری، هوش مصنوعی تقریباً در هر صنعتی رایج تر و مقرون به صرفه تر می شود.

هوش مصنوعی و اتوماسیون مزایای بزرگی را از نظر ساده‌سازی عملیات به ارمغان می‌آورد و به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا کارآمدتر و سازنده‌تر شوند و در عین حال سود نهایی خود را افزایش دهند. یکی دیگر از جنبه های فناوری هوش مصنوعی که در ماه های اخیر مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از هوش مصنوعی در رول های مشتری مداری است. استفاده از ربات‌های چت به کسب‌وکارهای تجارت الکترونیکی امکان می‌دهد تا هزینه خدمات مشتری خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند، و آنها را قادر می‌سازد تا این پس‌انداز را به مشتریان خود منتقل کنند و مزیت رقابتی ایجاد کنند.

ظهور کار از راه دور

یکی از مهم‌ترین تغییرات ناشی از همه‌گیری، انتقال گسترده از رفت‌وآمد روزانه به دفتر کار به کار از خانه بود. در بریتانیا، بیش از 46 درصد از نیروی کار خانگی از آوریل 2020 حداقل بخشی از زمان خود را صرف کار در خانه کرده‌اند.

اگرچه کمپین‌های واکسیناسیون سراسری در کشورهای سراسر جهان از نظر کاهش نرخ عفونت موفقیت‌آمیزی داشته است، انواع جدید کووید-19 منبع دائمی نگرانی در میان مقامات بهداشتی است.

بسیاری از کارفرمایان که قبل از ورود کووید-19 تمایلی به پذیرش شیوه های کار از راه دور نداشتند، به مزایای قابل توجهی از نظر کاهش هزینه های شرکت و بهبود سطح بهره وری پی برده اند. با توجه به اینکه بسیاری از کارمندان علاقه مند به ادامه کار از خانه هستند، به نظر می رسد که کار از راه دور روندی است که قرار است در سال 2022 و پس از آن ادامه یابد.

Share