رولز رویس فروش بی سابقه ای را مشاهده می کند زیرا مصرف کنندگان پس انداز خود را صرف خرید کالاهای تجملاتی می کنند – اخبار مالی

رولز رویس، سازنده خودروهای لوکس، بهترین فروش خود را گزارش کرده است زیرا مصرف کنندگان در سراسر جهان پول انباشته شده در طول همه گیری را برای کالاهای لوکس خرج می کنند.

در سال 2021، این سازنده 5586 خودرو به مشتریان در سراسر جهان تحویل داد که 49 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2020 افزایش داشت.

این رقم شامل رکورد فروش در بیشتر بازارها، از جمله چین بزرگ، آمریکا و آسیا و اقیانوسیه و عملکرد قوی برای همه مدل‌ها بود.

مجموع فروش هر خودرو منتشر نشده است، اما رولزرویس گفته است که رشد “اصولا” ناشی از سالون Ghost، جدیدترین مدل آن، و با عرضه نشان Ghost Black در ماه اکتبر افزایش یافته است. همچنین فروش ثابت فانتوم و SUV مدل بزرگتر کولینان را گزارش کرده است.

دفترهای سفارشات این شرکت در سه ماهه سوم سال 2022 کاملاً به پایان رسیده است و کمیسیون های سفارشی نیز در سطوح بی سابقه هستند.

تورستن مولر اوتووس، مدیر اجرایی، به نقل از گاردین، گفت که رولز رویس از محدودیت‌های کووید-19 سود برده است که به این معنی است که مصرف‌کنندگان ثروتمند فرصت کمتری برای خرج کردن پول خود دارند.

او گفت: «بسیار به دلیل کووید است که کل تجارت لوکس در سراسر جهان رونق گرفته است. مردم نمی‌توانستند زیاد سفر کنند، نمی‌توانستند روی خدمات لوکس سرمایه‌گذاری کنند… و پول بسیار زیادی انباشته شده است که صرف کالاهای لوکس می‌شود.»

Share