راهنمای عملی ما – اخبار مالی

مسائل مالی شخصی ما یکی از رایج ترین عوامل استرس زا در زندگی است. اینکه چقدر پس انداز کنیم، پولمان را کجا بگذاریم، برای چه چیزی پس انداز کنیم، و اگر به نظر نمی رسد چیزی پس انداز کنید، چه کاری باید انجام دهید، همه نگرانی های رایج هستند. مسئولیت پذیری مالی ضروری است، با این حال تعداد شگفت انگیزی از مردم متوجه می شوند که از حقوق و دستمزد به چک زندگی می کنند.

تعیین اهداف مالی شفاف یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از ایجاد بالشتک پس‌انداز است. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، همانطور که این مقاله به بررسی آن می پردازد. دستیابی به آنها می تواند دشوارتر باشد، اما با برنامه ریزی، فداکاری و صبر می توان آن را انجام داد. راهنمای عملی ما برای تعیین و دستیابی به اهداف مالی خود را بخوانید.

در مورد اهداف روشن تصمیم بگیرید

اولین قدم عالی این است که اهداف خود را مشخص کنید. در نظر بگیرید که در کجای زندگی خود هستید و کجا می خواهید باشید. آیا می خواهید خانه بخرید، عروسی رویایی خود را برگزار کنید، به خارج از کشور مهاجرت کنید یا تشکیل خانواده دهید؟ تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مهم است و اهداف خود را محدود کنید. سپس می توانید در نظر بگیرید که برای رسیدن به آنچه می خواهید چقدر باید پس انداز کنید.

واقع بین باش

بسیار مهم است که مطمئن شوید اهداف شما قابل دستیابی هستند. در حالت ایده‌آل، باید اهدافی را تعیین کنید که شما را به صرفه‌جویی بیشتر و بیشتر سوق دهد، بدون اینکه آنقدر بالا باشید که وقتی به آن‌ها نرسیدید روحیه‌تان تضعیف شود. این می تواند به شما کمک کند که با برخی از اهداف کوچکتر شروع کنید تا بتوانید عادت کنید که امور مالی خود را حول یک هدف خاص سازماندهی کنید و برخی دستاوردهای مالی برای تشویق تلاش های خود داشته باشید.

کوتاه مدت و بلند مدت فکر کنید

می تواند به در نظر گرفتن اهداف بلند مدت و کوتاه مدت کمک کند. در حالی که اگر در اوایل دهه 20 زندگی خود هستید، ممکن است خیلی دور به نظر برسد، اما برای شروع برنامه ریزی برای بازنشستگی هرگز زود نیست. هرچه زودتر شروع کنید، هنگام بازنشستگی راحت تر خواهید بود – و حتی ممکن است بتوانید زودتر بازنشسته شوید.

یک راه خوب برای طبقه بندی اهداف کوتاه مدت و بلندمدت این است که در نظر بگیرید که آیا می خواهید این اهداف را طی سه تا پنج سال آینده محقق کنید یا خیر. هر چیزی زیر پنج سال را می توان به عنوان کوتاه مدت طبقه بندی کرد و هر چیزی بیشتر بلند مدت خواهد بود.

آنچه را که خرج می کنید را پیگیری کنید

یک راه کلیدی برای دستیابی به اهداف مالی خود این است که مراقب هزینه های خود باشید. این کار را روی کاغذ، با استفاده از یک برنامه بودجه بندی یا هر روش دیگری که برای شما مناسب است انجام دهید. این می تواند به شما کمک کند الگوهای مخارج خود را شناسایی کرده و عادت های بدی که ممکن است داشته باشید را تغییر دهید. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید بیشترین پول را برای چه چیزی خرج می‌کنید و باعث می‌شود در مورد خرید با دقت بیشتری فکر کنید.

گزینه های بیمه خود را در نظر بگیرید

بیمه حمایت از درآمد یک راه عالی برای محافظت از خود در برابر از دست دادن درآمد غیر منتظره در آینده است. این نوع بیمه معمولاً تا زمان بازنشستگی تا 70 درصد درآمد سالانه شما را پرداخت می کند.

این می تواند راهی عالی برای اطمینان از این باشد که حتی اگر بدترین اتفاق بیفتد و شغل خود را از دست بدهید، باز هم پول خواهید داشت و نیازی به عقب انداختن اهداف مالی خود ندارید. برای کمک به یافتن بیمه حمایت از درآمد مناسب برای خود، برای مشاوره و راهنمایی تخصصی با Drewberry تماس بگیرید.

به محض پرداخت پول را کنار بگذارید

این ایده خوبی است که به محض پرداخت پول برای پس انداز کنار بگذارید. این می تواند به جلوگیری از هزینه های بیش از حد کمک کند. گزینه های خود را برای حساب های پس انداز در نظر بگیرید و یکی را با بالاترین بازدهی بیابید. می توانید در مورد اهداف مالی خود با بانک های مختلف صحبت کنید و در مورد اینکه کدام حساب پس انداز مناسب شماست، مشاوره دریافت کنید.

از کارت های اعتباری با دقت استفاده کنید

کارت های اعتباری می توانند ابزار ارزشمندی برای کمک به افزایش امتیاز اعتباری خود باشند. این به نوبه خود می تواند به شما کمک کند تا به بهترین شرایط وام، وام مسکن و کارت های اعتباری دسترسی پیدا کنید. بسیاری از مردم به دلیل نگرانی در مورد بدهی کارت اعتباری از استفاده از کارت های اعتباری اجتناب می کنند، اما کارت های اعتباری اگر با دقت مورد استفاده قرار گیرند، می توانند مزایای زیادی داشته باشند. شما باید از کارت اعتباری کم استفاده کنید و از استفاده بیش از 25 درصد از حد اعتبار خود در تمام حساب های اعتباری خود اجتناب کنید.

درباره سواد مالی بیشتر بدانید

ممکن است گذراندن دوره های آموزشی یا آموزش برنامه ریزی مالی کمک کند. این می تواند به شما کمک کند تا روش های مختلف حیاتی برای ایجاد و حفظ اهداف مالی را به شما آموزش دهد. در نظر بگیرید که آیا دوره هایی در مدارس یا کالج های شبانه محلی وجود دارد یا یک دوره آنلاین را انتخاب کنید.

سختگیر باش

هنگامی که اهداف مالی خود را تعیین کردید و برنامه هایی برای رسیدن به آنها دارید، بسیار مهم است که به آنها پایبند باشید. این اغلب چالش برانگیزترین بخش است، به خصوص اگر به کنترل دقیق پولی که خرج می کنید عادت ندارید. ممکن است کمک کند که با افراد زندگی خود صحبت کنید و به آنها بگویید که برای یک هدف خاص پس انداز می کنید. گزینه های ارزان تری را برای معاشرت پیشنهاد دهید، مانند پیک نیک در پارک به جای صرف غذا، و نوشیدنی در خانه به جای رفتن به میخانه.

Share