دستمزد کارگران بریتانیا با هزینه های زندگی سازگار نیست – اخبار مالی

آمارهای رسمی نشان می دهد که کارمندان در بریتانیا شاهد هستند که افزایش دستمزد آنها با افزایش تورم از بین رفته است.

رشد میانگین کل دستمزد (شامل پاداش) در سه ماه منتهی به نوامبر 2021 4.2 درصد و رشد حقوق عادی (بدون احتساب پاداش) 3.8 درصد بوده است. به صورت واقعی (تعدیل شده برای تورم)، دستمزد کل و معمولی حداقل رشد را در ماه سپتامبر تا نوامبر 2021 نشان داد که 0.4 درصد برای کل دستمزد و 0.0 درصد برای حقوق عادی بود.

تنها در ماه نوامبر، متوسط ​​درآمد هفتگی تعدیل شده با تورم برای اولین بار از ژوئیه 2020 کاهش یافت، به منفی 0.9 درصد برای کل دستمزد و منفی 1.0 درصد برای حقوق عادی.

تجزیه و تحلیل جداگانه تغییرات سه ماهه در حقوق توسط بنیاد رزولوشن نشان می دهد که دستمزدهای واقعی در واقع از ژوئن 2021 شروع به کاهش کردند.

و اندیشکده هشدار داد که دوره فعلی کاهش بسته‌های حقوقی «احتمالاً بدتر می‌شود» قبل از شروع کاهش در نیمه دوم سال 2022.

هانا اسلاتر، اقتصاددان ارشد در بنیاد رزولوشن، می‌گوید: «علی‌رغم صحبت‌های گسترده در مورد بازگشت دستمزدها، بریتانیا در عوض بازگرداندن بسته‌های حقوقی رو به کاهش را تجربه می‌کند. «آخرین دوره کاهش دستمزدهای واقعی – سومین دوره در یک دهه – احتمالاً از تابستان گذشته آغاز شده است و احتمالاً پس از تابستان آینده نیز ادامه خواهد داشت.

اما در حالی که کاهش دستمزدها به فشار بر هزینه های زندگی بریتانیا می افزاید، بازار کار از سلامت خوبی برخوردار است، با کاهش بیکاری و افزایش اشتغال در اواخر سال گذشته – موفقیت قابل توجهی با توجه به آسیب های ناشی از بیماری همه گیر.

«تصویر بزرگ این است که بریتانیا با کاهش بسته‌های دستمزد و بیش از نیم میلیون نفر کمتر در بازار کار، از همه‌گیری خارج خواهد شد. هر دوی این چالش ها باید در سال 2022 مورد توجه قرار گیرند.

Share