خریداران مواد غذایی از جشن های کریسمس بهترین استفاده را کردند – اخبار مالی

خریداران بریتانیایی امسال با افزایش هزینه‌های خرید کالاهایی از جمله پای چرخ کرده، شکلات‌ها و شراب گازدار، از خوراکی‌های کریسمس پرهیز کردند.

آخرین ارقام شرکت داده Kantar نشان می‌دهد که فروش مواد غذایی در دسامبر به 11.7 میلیارد پوند رسیده است که تنها 0.2 درصد نسبت به رکورد فروش در سال 2020 کاهش یافته است، زیرا چندین منطقه با محدودیت‌ها مواجه بودند.

اگرچه امسال قوانین رسمی در سراسر بریتانیا وجود نداشت، اما داده‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از مردم به دلیل نوع Omicron کووید-19، ترجیح داده‌اند دوباره در خانه تهیه کنند و جشن بگیرند، نه در یک میخانه یا رستوران.

فریزر مک‌کویت، رئیس بخش خرده‌فروشی و بینش مصرف‌کننده در Kantar گفت: «مردم از فرصت لذت بردن از کریسمس با دوستان و خانواده پس از جشن‌های خاموش سال گذشته استفاده کردند.

کانتار گفت، در حالی که خرج کردن بسیاری از اقلام سنتی شام کریسمس در مقایسه با سال گذشته تقریباً مشابه بود، شواهد زیادی از رفتار مردم با خود و مهمانان وجود داشت. فروش پای چرخ کرده در دسامبر به 62 میلیون پوند رسید که 7 درصد نسبت به سال 2020 جهش داشت، در حالی که فروش شکلات های کریسمس با 21 درصد افزایش به 61 میلیون پوند رسید.

فروش جوانه تا 3 درصد کاهش یافت، اما سبزیجات سنتی هنوز مورد پسند قرار نگرفته است، زیرا تقریباً نیمی از خانواده‌های بریتانیا در ماه دسامبر به آن‌ها سرویس می‌دهند.

نشانه‌هایی از روندهای غذایی جدید در داده‌ها وجود داشت، به طوری که غذاهای گیاهی حتی قبل از شروع گیاهخواری بسیار محبوب بودند. محدوده های گیاهی سرد فروش را 6 درصد افزایش داد در حالی که معادل های منجمد آنها 4 درصد افزایش یافت.

خریداران همچنین مبلغی بی‌سابقه را برای محصولات با نام تجاری خود با 627 میلیون پوند خرج کردند که 6.8 درصد نسبت به سال 2020 افزایش داشت. فروش شراب گازدار و بی‌نظیر لوکس به ترتیب 22 و 18 درصد افزایش یافت. ، در حالی که چیپس 31 درصد افزایش یافت.

در کنار لذت کریسمس، قیمت‌های بالاتر باعث افزایش بودجه خرید شد. تورم قیمت مواد غذایی در ماه دسامبر به 3.5 درصد رسید و تقریباً 15 پوند به میانگین صورتحساب ماهیانه خواربار خریداران اضافه کرد.

شلوغ ترین روز خرید 23 دسامبر بود، با بیشترین تعداد بازدید از فروشگاه از مارس 2020.

Share