خریداران بریتانیایی از «فروشگاه بزرگ» کمتر استفاده می کنند – اخبار مالی

طبق گزارش جدیدی از Kantar، عادات خرید مواد غذایی با شروع همه گیری تغییر کرد و مصرف کنندگان همچنان به سفرهای بزرگتر و کمتر به سوپرمارکت ها ادامه می دهند.

داده ها، بینش ها و شرکت مشاوره می گوید که در ماه گذشته خانواده های بریتانیایی به طور متوسط ​​15.7 بار از سوپرمارکت بازدید کرده اند. این یک افزایش جزئی نسبت به 15.3 سفر در مدت مشابه در سال 2020 است، اما مصرف کنندگان همچنان 40 میلیون سفر کمتر در ماه نسبت به سال 2019 انجام می دهند. با این سرعت تغییر، سه سال طول می کشد تا به خرید قبلی خود بازگردیم. الگوها

فروش آنلاین نیز کاهش یافته است. برای دومین ماه متوالی، فروش خواربار فروشی آنلاین 12.4 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است و یک پنجم خانوارها اکنون به طور مداوم هر ماه به صورت آنلاین خواربار فروشی سفارش می دهند.

در این گزارش همچنین آمده است که تورم قیمت سوپرمارکت ها به بالاترین حد خود در بیش از یک سال گذشته رسیده است.

تورم قیمت مواد غذایی در چهار هفته منتهی به 31 اکتبر به 2.1 درصد رسید که بالاترین رقم از آگوست 2020 است، زمانی که خرده‌فروشان همچنان تبلیغات را کاهش می‌دادند تا از انباشت انبار جلوگیری کنند.

با افزایش قیمت‌ها در دسته‌های خاص، کانتار از مردم انتظار دارد که برای یافتن بهترین معاملات به خرید ادامه دهند. در حال حاضر، خانوارها به طور متوسط ​​از 3.3 سوپر مارکت در ماه بازدید می کنند تا بهترین ارزش برای پول را پیدا کنند.

کانتار دریافت که مصرف کنندگان نیز زودتر برای کریسمس آماده می شوند. فروش مرغ منجمد در اکتبر 27 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت، در حالی که 4.7 میلیون خانوار پای چرخ کرده و 1.6 میلیون خانوار یک پودینگ کریسمس خریدند – 400000 بیشتر از سال گذشته.

Share