تولیدکنندگان بریتانیایی با “طوفان کامل” روبرو هستند – اخبار مالی

شرکت Make UK هشدار داد که افزایش هزینه ها و سطوح بالای بدهی از جمله چالش هایی است که شرکت های تولیدی در ماه های آینده با آن مواجه خواهند شد.

در یک نظرسنجی توسط بدنه صنعت، تقریباً نیمی از شرکت ها (45٪) گفتند که سطح بدهی آنها بالاتر از ابتدای سال 2020 است و از هر 10 شرکت، شش نفر در حال برنامه ریزی برای پرداخت بدهی بیشتر هستند.

تولیدکنندگان همچنین باید با هزینه‌های ورودی بالاتر، زنجیره‌های تامین مختل شده و کمبود مهارت‌ها مقابله کنند.

در نتیجه، تقریباً برای نیمی از شرکت‌ها وضعیت نقدی آنها در حال حاضر بدتر از هر زمان دیگری از زمان شروع همه‌گیری است و یک سوم از آنها نگران دوام خود در دو سال آینده هستند.

شرکت Make UK از دولت بریتانیا می‌خواهد تا برای وام‌هایی که شرکت‌ها برای عبور از همه‌گیری گرفته‌اند، تعطیلات پرداخت را در نظر بگیرد.

جیمز بروگام، اقتصاددان ارشد در Make UK می‌گوید: «صنعت با طوفانی بی‌نقص با مجموعه‌ای از هزینه‌های به‌سرعت در حال افزایش همراه با سطوح قابل‌توجهی از بدهی مواجه است که بسیاری از شرکت‌ها به عنوان اقدامی پیشگیرانه برای ادامه حیات خود اتخاذ کردند.»

با توجه به اینکه مارپیچ تورمی همه نشانه‌هایی از ادامه صعود را نشان می‌دهد، بسیاری از شرکت‌ها از یک نقطه اوج می‌ترسند که بتواند مدل‌های تجاری آنها را غیرقابل دوام کند.»

Share