تورم انگلیس در ماه سپتامبر کاهش می یابد – اخبار مالی

بر اساس آخرین آمار ماهانه ، قیمت مصرف کننده در بریتانیا در 12 ماه منتهی به سپتامبر 2021 3.1 درصد افزایش یافت که از 3.2 درصد در ماه اوت کاهش یافته است.

به گفته دفتر آمارهای ملی (ONS) ، قیمت های بالاتر حمل و نقل بیشترین عامل افزایش قیمت ها بوده است ، در حالی که سهم نزولی ناشی از خنثی سازی طرح “خوردن برای کمک” در سال گذشته بوده است.

اتاق بازرگانی بریتانیا (BCC) در مورد داده های ماهانه گفت که افت شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) منعکس کننده “تحریف داده های موقت است تا واقعیت موجود”.

سورن تیرو ، سرپرست اقتصاد در این باره توضیح می دهد: “این کندی عمدتا به دلیل اثرات اصلی اصلی ناشی از صرف غذا در ماه گذشته در مقایسه با سپتامبر 2020 بود ، زمانی که قیمتها پس از پایان طرح” بخور برای کمک “افزایش یافت. BCC

ثیرو افزود: “با افزایش سقف قیمت انرژی ، تغییر نسبی کاهش مالیات بر ارزش افزوده برای مهمان نوازی و گردشگری و اختلال مداوم در زنجیره تامین” ، انتظار می رود در ماه های آینده افزایش تورمی بیشتری صورت گیرد.

وی هشدار داد که افزایش تورم می تواند با کاهش قدرت خرج مردم و حاشیه سود شرکت ها ، بهبود اقتصادی بریتانیا را مختل کند.

بانک انگلیس در این هفته اعلام کرد که با افزایش تورم برخورد می کند و نشان می دهد که نرخ بهره ممکن است به زودی افزایش یابد.

اما Thiru هشدار داد: “در حالی که تورم به طرز ناراحت کننده ای بالا است ، بانک انگلستان باید روی نرخ های بهره تمرکز کند. افزایش نرخ ها در زمان افزایش فشارهای هزینه ای و افزایش مالیاتها ، بهبودی شکننده را به شدت تضعیف می کند. “

Share