تحقیقات بازار رویکرد ترکیبی در بخش مالی دارد – اخبار مالی

تحقیقات بازار سال گذشته در طول همه گیری COVID-19 تغییر و رویکرد متفاوتی داشت. روشی که تا کنون کسب و کارها تحقیقات بازار را انجام داده اند ، باید تغییر کند و با شرایط کاملاً جدیدی سازگار شود و همه به ابزارهای دیجیتالی وابسته شوند. یک بحران بهداشتی مانند این ، با اعمال محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه در سراسر جهان ، زندگی افراد و شرکت های تجاری را مختل کرده است. به همین دلیل ، همه مجبور شدند متناسب با آن تنظیم کنند.

برای تجارت ، این به معنای برخورد با مشتریان و انجام تحقیقات بازار از طریق رویکردی کاملا مجازی بود. به غیر از این ، شرکت ها مجبور بودند از جنبه های خاصی در صورت نیاز به فاصله اجتماعی اجتناب کنند. به عنوان مثال ، برآورد در مقیاس بزرگ دیگر با توجه به این واقعیت که رفتارهای مصرف کننده بیشتر در معرض تغییر سریعتر بودند ، دیگر اهمیتی نداشت. در یک یادداشت مشابه ، محصولاتی که در آن زمان با خواسته های مصرف کننده مطابقت نداشتند ، باید در حالت تعلیق رها می شدند.

وقتی صحبت از بازار مالی می شود ، این امر در طول همه گیری نیز به شدت مختل شد. تحقیقات بازار انجام شده در دوران همه گیری با آنچه بازارهای مالی تا کنون شاهد آن بودند کاملاً متفاوت بود ، زیرا اقتصاد شکننده تر از همیشه بود. اقتصاد جهانی در نتیجه بحران بهداشتی در مقیاس این بحران تحت تأثیر قرار گرفته است.

اکنون که مشاغل از سر گرفته اند ، تاکتیک های آنها دوباره تغییر می کند. برای بخش مالی ، این به معنای رویکرد ترکیبی است. در اینجا این بدان معناست:

روش مجازی به صورت آفلاین ملاقات می کند

وقتی شرکت ها فعالیت تجاری خود را به محیط آنلاین منتقل کردند ، این بدان معنا بود که هر جنبه ای از تجارت و فعالیت در زنجیره ارزش باید به صورت مجازی انجام شود. با کمک ابزارهای ارتباطی دیجیتالی ، برنامه های نرم افزاری برای تسهیل فعالیتهای تجاری و فناوریهای جدید برای افزایش مدیریت زنجیره تامین ، بسیاری از شرکتها موفق به ادامه کار شدند.

برای بخش مالی ، این به معنای ملاقات با مشتریان ، حمایت از سرمایه گذاران و انجام تحقیقات بازار و ارزش ویژه از طریق اتصال مجازی بود. اگرچه بسیار چالش برانگیز است ، اما شرکت های مالی موفق شدند فعالیت های خود را از طریق این روش حفظ کنند. علاوه بر این ، روابط و تعاملات با مشتریان آنها بهبود می یابد ، زیرا این تنها راه انجام تجارت است. در حال حاضر ، رویکرد ترکیبی به معنی ترکیبی از روش ها است: جلسات مجازی و حضوری.

تحقیق درباره حقوق صاحبان سهام مطالعه وضعیت مالی یک تجارت و تجزیه و تحلیل صنعت مورد نیاز برای تصمیم گیری سرمایه گذاری آگاهانه است. تحلیلگران سهام و تحقیقات بازار در حال اتخاذ این رویکرد ترکیبی هستند. با توجه به شکنندگی شرایط ناشی از همه گیری ، تحلیلگران آنها می توانند به دفتر بازگردند ، زیرا تعامل شخصی برای روابط با مشتری بسیار مهم است و در عین حال استراتژی کار از راه دور را نیز حفظ می کند.

چرا تحقیقات بازار برای بخش مالی بسیار مهم است

با توجه به اینکه معاملات نقدی انجام می دهد و اقتصادها را مدیریت می کند ، بخش مالی چیزهای زیادی در خطر است. به همین دلیل ، تحقیقات بازار از اهمیت بالایی برخوردار است. با تحقیقات کامل و مکرر بازار ، ارائه دهندگان مالی قادر به تصمیم گیری آگاهانه از نظر استراتژی های مالی هستند. تحلیلگران تحقیقات بازار برای هر ارائه دهنده مالی حیاتی هستند زیرا می توانند روندها و رفتارهای جدید مصرف کننده را شناسایی و تجزیه و تحلیل کنند. آنها می توانند تقاضا و نیازهای آینده مشتریان خود را پیش بینی کنند.

این نوع اطلاعات می تواند سود یک تجارت را به حداکثر برساند و به سازمانها کمک کند تا نیازهای مشتریان خود را بهتر بشناسند ، بنابراین اهمیت تحقیقات بازار در امور مالی را نباید دست کم گرفت یا نادیده گرفت. بر این اساس ، ارائه دهندگان مالی می توانند خدمات خود را تنظیم کنند. برخی از بازارهای مورد تحقیق در بخش مالی به شرح زیر است:

  • حسابهای پس انداز ؛
  • وام های شخصی و کارت های اعتباری ؛
  • سرمایه گذاری و بانکداری تجاری ؛
  • بیمه ؛
  • وام مسکن ؛
  • حقوق بازنشستگی.

این واقعیت که پس انداز حساب ها و وام های شخصی از جمله زمینه های مورد تحقیق هستند نشان می دهد که رفتار مصرف کنندگان در طول همه گیری کرونا تغییر کرده است. مردم از وضعیت مالی ، چه شخصی و چه در سطح جهانی ، کمتر مطمئن هستند ، بنابراین آنها به دنبال راه هایی برای بازگرداندن این اطمینان هستند. سرمایه گذاری های تجاری نیز مرتبط هستند ، اگرچه کارآفرینان با شک و تردید بیشتری وارد صنعت تجارت می شوند. این نشان می دهد که تحقیقات بازار در بخش مالی چقدر مهم است.

آینده تحقیقات بازار فراتر از 2021

مشاغل مجبور شدند به شرایط بی سابقه ای که در اثر یک بیماری همه گیر ایجاد شده بود ، به بهترین شکل ممکن پاسخ دهند ، بنابراین استراتژی آنها عمدتا شامل کاهش هزینه ها به بهترین نحو بود. این به طور کلی به معنای اولویت بندی متفاوت بود. بخش تحقیقات بازار از جمله مواردی بود که شاهد کاهش چشمگیر منابع مالی بود. در نتیجه همه گیری ، شوک و عدم قطعیت عمومی ایجاد شد ، که به این معنی بود که رفتار مصرف کنندگان تغییر کرد و خواسته های معمول آنها بی اهمیت شد. انجام بیشتر با هزینه کمتر استراتژی جدیدی برای بسیاری از شرکتها ، از جمله ارائه دهندگان مالی بود ، زیرا آنها هنوز نیاز به تحقیق در مورد روندها و عادات در حال تغییر دائمی داشتند.

با گذشت بیش از یک سال از شیوع بیماری همه گیر و پس از شوک اولیه ، شرکت ها سعی می کنند به حالت عادی بازگردند یا آن را با مدل های ترکیبی تنظیم کنند. در سال 2021 و پس از آن ، آینده تحقیقات بازار چیزی شبیه به جهان قبل از همه گیری نیست. جدا از اینکه فناوری جنبه ای غالب و ضروری برای تحقیقات بازار است ، عدم قطعیت زمان کنونی بسیار در هسته اصلی رویکرد جدید قرار دارد. این بدان معناست که محققان و تحلیلگران هنوز برای درک تأثیر رویدادهای 2020 تلاش می کنند.

بنابراین ، برنامه های آینده شامل کار بر روی درک اینکه بازارها و رفتارهای مصرف کنندگان واقعاً چگونه تغییر کرده است و چه تاکتیک ها و استراتژی های جدیدی مورد نیاز است ، می باشد. آینده تحقیقات بازار به معنای یک رویکرد جامع تر است: ترکیبی از فن آوری ها و تحلیلگران تحقیقاتی بسیار ماهر برای ایجاد نتایج با سرعت بیشتر.

نقش فناوری در تحقیقات بازار

همانطور که قبلاً ذکر شد ، فناوری از سال 2021 نقش بسیار مهمی در تحقیقات بازار در بخش مالی و سایر صنایع ایفا خواهد کرد. این امر ضروری است زیرا شرکت ها باید سریعتر از همیشه نتایج تحقیقات خود را تولید کنند و فناوری م effectiveثرترین روش برای انجام این کار است. علاوه بر این ، بودجه شرکت ها زیاد افزایش نیافته است ، اما حجم تحقیقات بازار مورد نیاز و نیاز به درک روندهای جدید به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

به همین دلیل ، فناوری می تواند به مشاغل کمک کند اطلاعات مورد نیاز را بسیار سریعتر بدست آورند و با تقاضا مطابقت داشته باشند. صرف نظر از این واقعیت که فناوری برای کار از راه دور در برقراری ارتباط با شرکا ، مشتریان و اعضای یک تجارت از طریق ابزارهای ارتباطی حیاتی است ، این بهترین روش برای جمع آوری داده ها از منابع مختلف برای محققان بازار است.

Share