تأیید هویت دیجیتال تقلب را کاهش می دهد و بانکداری را برای مشتریان ایمن تر می کند – اخبار مالی

امنیت دیجیتال برای اکثر صنایع بسیار مهم است، اما هیچ کدام بیشتر از امور مالی و بانکی نیست. مصرف کنندگان می خواهند مطمئن شوند که داده های مالی آنها ایمن است و بانک ها می خواهند قوی ترین نرم افزار تأیید هویت را برای مطابقت با مقررات جدید و خواسته های مشتریان ارائه دهند.

به لطف فناوری جدید و هوش مصنوعی، بسیاری از بانک‌ها می‌توانند به مشتریان خود کمک کنند تا حساب باز کنند، الزامات ضد پولشویی را برآورده کنند و استراتژی‌های دیجیتالی مشتریان شما را برای اثبات عملکردشان در آینده پیاده‌سازی کنند.

فناوری مالی در حال گسترش است

هوش مصنوعی و بانکداری هوشمند در دهه گذشته شاهد رشد تصاعدی بوده‌اند، به خصوص که دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال نقش بزرگ‌تری در امور مالی روزمره دارند. ابزارهایی مانند تأیید هویت برای بانک‌ها تجربه بانکی را برای همه طرف‌ها آسان‌تر می‌کنند، زیرا آنها می‌توانند حساب باز کنند و از فناوری مدرن برای بهبود تجربه بانکی و در عین حال محافظت از داده‌های کاربر استفاده کنند.

بانکداری ایمن تر و شخصی تر از همیشه است

مصرف‌کنندگان می‌خواهند بدانند که داده‌ها و امور مالی آن‌ها امن است و انتظار دارند که بین تجربه‌های بانکداری دیجیتال و حضوری یکپارچه شود. بسیاری از توسعه دهندگان باید اطمینان حاصل کنند که ویژگی های کافی در محل وجود دارد که ضمن رعایت مقررات AML و قوانین بانکی منطقه، تجربه کاربری مثبتی را ارائه می دهد. خوشبختانه، پاسخ مصرف کنندگان مثبت بوده است. افراد می‌توانند از طریق کانال‌های دیجیتال حساب‌های جدید باز کنند، هویت خود را از طریق هوش مصنوعی تأیید کنند و تراکنش‌هایی مانند انتقال پول، پرداخت‌های همتا به همتا و واریز چک‌های موبایلی را انجام دهند.

ویژگی های KYC یک تجربه واقعاً انسانی ایجاد می کند

تحول دیجیتال به طور برگشت ناپذیری نحوه همکاری بانک‌ها و مشتریان را تغییر داده است و همه‌گیری باعث تسریع در اتخاذ شیوه‌های مدرن شناخت مشتری (KYC) برای ایمن و قابل دسترس کردن بانکداری شده است. راه‌حل‌های دیجیتال KYC که به آن eKYC نیز گفته می‌شود، می‌توانند به بانک‌ها کمک کنند تا مشتریان خود را از طریق برنامه‌های تلفن همراه، هویت بانکی، و حتی تأیید هویت مبتنی بر هوش مصنوعی شناسایی کنند که مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازد تا با بانک و بانکداران خود ارتباط برقرار کنند تا از ایمنی مشتریان خود اطمینان حاصل کنند.

هوش مصنوعی هماهنگی را برای مالکان و تنظیم کننده ها به ارمغان می آورد

رگولاتورها فعالیت های کلاهبرداری را سرکوب کرده و بانک ها را تشویق می کنند تا امنیت خود را به روز کنند و از پولشویی ها جلوگیری کنند. قوانین اخیر در اتحادیه اروپا، مانند AMLD 5 و ALMD6، مؤسسات مالی کشورهای عضو را ملزم می کند تا تغییرات خود را برای مطابقت با استانداردهای نظارتی اعمال کنند. از آنجایی که هر کشور نیازمندی های متفاوتی را می نویسد، راه حل های دیجیتالی زیادی وجود دارد که به آنها در دستیابی به اهداف خود کمک می کند.

برای مثال، بریتانیا شرکت‌های مالی را قادر می‌سازد تا از منابع خودکار برای پیروی از دستورالعمل‌های AML استفاده کنند، در حالی که تنظیم‌کننده‌های آلمانی به راه‌حل‌های مبتنی بر ویدیو نیاز دارند. بسیاری از شرکت‌های مصرف‌کننده غیرقانونی استانداردهای مشابهی را ندارند که بانک‌ها و مؤسسات مالی باید از آن پیروی کنند، که چالش‌های بیشتری را برای توسعه‌دهندگان و مدیران ایجاد می‌کند.

خوشبختانه هوش مصنوعی و نرم‌افزار تأیید هویت دیجیتال می‌تواند به همه علاقه‌مندان کمک کند تا به اهداف خود برسند و مشتری خود را در میانه ملاقات کنند.

افکار نهایی

ابزارهای بانکداری مدرن مانند تأیید هویت دیجیتال با کمک هوش مصنوعی، صنعت مالی را در عین بهینه‌سازی تجربه مشتری، آینده‌نگر می‌کنند. از آنجایی که مقررات جدید ضد پولشویی مانند AMLD 5 و ALMD6 باعث تغییرات در سراسر اتحادیه اروپا می شوند، این فرآیندهای جدید.

Share