بزرگترین شرکت های بریتانیا باید خطرات آب و هوا را آشکار کنند – اخبار مالی

قوانین جدید فاش کردن اطلاعات مالی مرتبط با آب و هوا را برای بزرگ‌ترین شرکت‌های بریتانیا اجباری می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که خطرات و فرصت‌هایی را که در نتیجه تغییرات آب و هوایی با آنها مواجه می‌شوند، در نظر می‌گیرند.

بریتانیا اولین کشور گروه 20 خواهد بود که طبق توصیه‌های Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD) خطرات و فرصت‌های مرتبط با آب و هوا را برای بزرگترین کسب‌وکارها اجباری می‌کند.

این قوانین قرار است از آوریل 2022 لازم‌الاجرا شوند و برای بیش از 1300 شرکت و مؤسسه مالی ثبت‌شده در بریتانیا، از جمله شرکت‌های سهامی عام، بانک‌ها و بیمه‌گران، و همچنین شرکت‌های خصوصی با بیش از 500 کارمند و 500 میلیون پوند گردش مالی اعمال می‌شوند.

به گفته دولت بریتانیا، الزامات جدید به سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا تأثیرات مالی قرار گرفتن در معرض تغییرات آب و هوایی را بهتر درک کنند و ریسک‌های مرتبط با آب و هوا را با دقت بیشتری قیمت‌گذاری کنند و در عین حال از «سبز شدن» اقتصاد بریتانیا حمایت کنند. با اعمال مجموعه ای مشترک از الزامات همسو با توصیه های TCFD، شرکت های بریتانیایی راه یکسانی برای ارزیابی اینکه چگونه یک جو در حال تغییر ممکن است بر مدل کسب و کار و استراتژی آنها تأثیر بگذارد، خواهند داشت و اطمینان حاصل می کنند که در موقعیت مناسبی برای استفاده از فرصت های انتقال بریتانیا به صفر خالص قرار دارند. .

انرژی و تغییرات اقلیمی گفت: «اگر بریتانیا تا سال 2050 به تعهدات جاه طلبانه خود در زمینه صفر عمل کند، ما به سیستم مالی پررونق خود، از جمله بزرگترین کسب و کارها و سرمایه گذارانمان نیاز داریم تا تغییرات آب و هوایی را در مرکز فعالیت ها و تصمیم گیری های خود قرار دهند.» وزیر گرگ هندز

جان گلن، وزیر اقتصاد وزارت خزانه داری، افزود: «این الزامات TCFD نه تنها به مقابله با «شستشوی سبز» کمک می‌کند، بلکه سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا استراتژی‌های بلندمدت خود را با تعهدات صفر خالص بریتانیا هماهنگ کنند.

Share