بانک اتم به هفته چهار روزه بدون کاهش حقوق می رود – اخبار مالی

بانک آنلاین اتم بانک برای 430 کارمند خود بدون کاهش حقوق به هفته کاری چهار روزه تبدیل شده است.

این بانک گفت که کارکنان اکنون 34 ساعت در هفته در چهار روز کار می کنند، در حالی که قبلاً 37.5 ساعت در پنج روز کار می کردند.

شرکت مستقر در دورهام این تغییر را در آغاز نوامبر انجام داد “با توجه به اینکه کارگران ترجیح می دهند فرصتی برای کار انعطاف پذیر داشته باشند” در پی همه گیری.

Atom در یک پست وبلاگ توضیح داد: «به بیان ساده، ما تشخیص می دهیم که کار همانطور که می دانیم تغییر کرده است و الگوهایی که در گذشته به ما خدمت می کردند ممکن است دیگر مناسب نباشند. “مردم به دنبال چیزی بیشتر از نقش خود هستند، شیوه های کاری تغییر کرده است و ما معتقدیم که تغییر به یک هفته کاری چهار روزه می تواند مزایای مختلفی را به همراه داشته باشد که این پتانسیل را دارد که زندگی تیم ما را تغییر دهد.”

انتظار می رود این مزایا شامل بهبود تعادل بین کار و زندگی و تمرکز بیشتر بر سلامت و رفاه باشد – به کارکنان زمان لازم برای صرف با خانواده، سرگرمی ها و انجام کارهای خانه و همچنین مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود را بدهد.

یک هفته کاری کوتاهتر نیز با افزایش کارایی و بهره وری و کاهش اثرات زیست محیطی همراه است.

مارک مولن، مدیر اجرایی، به بی‌بی‌سی گفت: «قبل از کووید، عقل مرسوم این بود که باید رفت‌وآمد کنید، تمام روز پشت میز بنشینید و زمانی که به خانه رفتید این روند را تکرار کنید».

کووید به ما نشان داد که لازم نیست… من فکر می‌کنم انجام 9 تا 5، از دوشنبه تا جمعه یک روش کار نسبتاً قدیمی است.

Share