افزایش هزینه های زندگی رفاه مالی خانوارهای بریتانیا را تحت فشار قرار می دهد – اخبار مالی

بر اساس یک گزارش جدید، وضعیت مالی خانوارهای بریتانیا در سه ماهه چهارم سال 2021 ضربه خورد.

شاخص فصلی که توسط اسکاتلندی ویدوز گردآوری شده است، سریع‌ترین سقوط را در رفاه مالی خانواده‌های بریتانیا از زمان شروع همه‌گیری نشان می‌دهد. ادراک کلی از رفاه مالی از 44.0 در سه ماهه سوم به 40.1 در سه ماهه پایانی سال کاهش یافت – بزرگترین وخامت شاخص از سه ماهه دوم سال 2020، با 50 علامت که بهبود را از بدتر شدن وضعیت مالی خانوار جدا می کند.

این در حالی رخ داد که افزایش هزینه های زندگی منجر به شدیدترین کاهش موجودی نقدینگی برای تقریباً هشت سال گذشته شد و مصرف کنندگان نگران تأثیر تورم بودند.

بسیاری از خانوارها نیز کاهش درآمد ناشی از اشتغال را تجربه کردند و نگرانی هایی در مورد امنیت شغلی وجود داشت، به ویژه در ماه دسامبر به دلیل استفاده از نوع Omicron.

و با افزایش هزینه های زندگی که به بودجه خانوار ضربه می زند، فشار بر پس انداز و درآمد قابل تصرف مردم تشدید شد. اسکاتلندی ویدوز گفت، تنها افرادی که بیشترین درآمد را داشتند به پس‌اندازهای کوتاه‌مدت خود در سه ماهه چهارم اضافه کردند، در حالی که افراد کم‌درآمد برای کنار گذاشتن پول با مشکل مواجه شدند.

اما واتکینز، مدیر عامل بازنشستگی و طولانی مدت در اسکاتلند، گفت: «یک نفر از هر پنج نفر در حال حاضر هیچ پولی پس انداز نمی کند، کمی بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته، و تقریباً یک چهارم آنها اکنون در نظر دارند که در صورت امکان از حقوق بازنشستگی خود عقب نشینی کنند. زنان بیوه

با ظهور نوع Omicron که بر عدم قطعیت افزوده است، خانواده ها بدون شک امیدوارند که با ورود به سال 2022 تأثیر آن بر امور مالی آنها کم باشد.

Share