آیا می توانم وام بگیرم اگر تازه کار جدیدی داشته باشم؟ – اخبار مالی

تنها در اکتبر 2021، ایالات متحده 531000 شغل به اقتصاد اضافه کرد. اگر اخیراً شغل جدیدی پیدا کرده اید، می توانید واجد شرایط دریافت وام باشید. در حالی که عوامل زیادی وجود دارد که شما را واجد شرایط دریافت وام می کند، وام دهندگان به ویژه مشتاق هستند که شما استخدام شوید. این به این دلیل است که درآمد شما را تضمین می کند و در نتیجه باعث می شود که بتوانید بدهی خود را بازپرداخت کنید. شرایط شما هر چه که باشد، راهی برای تضمین وجوه وجود خواهد داشت – همه چیز در مورد یافتن بهترین ابزار برای انجام این کار است.

برخی از وام دهندگان ممکن است شرایط سخت گیرانه تری در مورد استخدام جدید داشته باشند یا اگر به عنوان فردی که خوداشتغال است به دنبال وام هستید. به عنوان مثال، برخی از وام دهندگان از شما می خواهند که حداقل 6 ماه تا یک سال شاغل بوده باشید. این کار برای اطمینان از قانونی بودن شغل شما و اینکه قراردادی را امضا نکرده اید تا واجد شرایط دریافت وام شوید. با وجود این، این معیار در همه جا وجود ندارد و شما می توانید برای یافتن وام دهنده ای که مناسب شرایط شما باشد، خرید کنید.

برخی از وام دهندگان برای مشاغل جدید و خوداشتغالی انعطاف پذیرتر خواهند بود و حتی از شما نمی خواهند که هنوز نقش خود را به عهده گرفته باشید. برخی بر اساس نامه پیشنهادی شما که نقش و درآمد آینده شما را مشخص می کند، مایلند شریک وام دهی شما شوند. در واقع، اگر نامه پیشنهادی شما نشان دهد که در آینده نزدیک مستحق افزایش حقوق خواهید بود، می توانید واجد شرایط وام حتی بزرگ تری باشید.

برای آن دسته از ما که با استخدام موقت، یعنی از طریق ایفای نقش های فصلی درگیر هستیم، ممکن است تامین وام کمی چالش برانگیزتر باشد.

نگران نباشید اگر این برای شما صدق می کند. با 943000 شرکت مستقر در ایالات متحده که در سال جاری به دنبال کار فصلی هستند، این وضعیت معمولی است. دلیل این امر این است که درآمد تضمین نشده احتمال بازپرداخت را کاهش می دهد و وام دهندگان را کمتر به همکاری با شما می رساند. اگر اینطور باشد، هنوز هم می‌توانید واجد شرایط دریافت برخی وام‌ها باشید، اما شاید بهتر باشد که اشکال جایگزین وام را در نظر بگیرید.

اگر وضعیت شغلی شما واقعاً به مانعی برای تأمین بودجه مورد نیاز شما تبدیل شده است، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که به دنبال وام ضامن باشید. این زمانی است که فرد دیگری، معمولاً یکی از دوستان یا اعضای خانواده، قراردادی را امضا می‌کند و متعهد می‌شود که در صورت عدم توانایی، بازپرداخت‌های شما را پوشش دهد. بنابراین وام ضامن به جای شغل شما بستگی به وضعیت شغلی شخص دیگری دارد.

از طرف دیگر، می توانید از دوستان و خانواده خود بخواهید در صورت امکان به شما کمک کنند. اگر شدیداً به بودجه نیاز دارید اما نمی‌خواهید از طریق وام‌دهنده‌های خیابانی به سختی درخواست بدهید، می‌توانید از شخصی که شخصاً به آن اعتماد دارید بخواهید که به شما کمک کند.

این امر از نرخ های بهره بالای وام های خیابانی که در حدود 300 درصد است، تا حدود 600 درصد جلوگیری می کند. این همچنین می تواند انعطاف پذیرتر باشد و بنابراین برای شما مناسب تر است. با این حال، اگر این گزینه را انتخاب می کنید، باید مطمئن باشید که یک برنامه بازپرداخت دارید که مطمئن هستید می توانید به آن پایبند باشید. این کار از ایجاد نارضایتی و از بین بردن روابط به خاطر پول جلوگیری می کند.

Share