آیا درآمد خدمات اپل پس از رای اخیر دادگاه کاهش می یابد؟ – اخبار مالی

دوئل طولانی بین Epic Games و Apple در نهایت در 10 سپتامبر با حکم دادگاه به پایان رسید. اپیک گیمز ادعا کرد که اپل از طریق فروشگاه App خود انحصار دارد و هزینه هایی که از آن گرفته می شود (30)) بسیار زیاد است. با این حال ، در حکم آمده است که اپل انحصاری نیست.

کلمات دقیق قاضی ایوون گونزالس راجرز این بود: “در حالی که دادگاه دریافت که اپل از سهم قابل توجهی از بازار بیش از 55 درصد و حاشیه سود فوق العاده بالا برخوردار است ، این عوامل به تنهایی رفتار ضد تراست را نشان نمی دهند. موفقیت غیرقانونی نیست. “

این حکم اپل را در نه مورد از 10 مورد بی گناه دانست.

آیا این بدان معناست که اپل برنده شده است؟

حکم دادگاه یک پیروزی نسبی برای اپل است و تأکید می کند که غول فناوری باید به توسعه دهندگان اجازه دهد چندین گزینه پرداخت (پرداخت شخص ثالث) به مشتریان ارائه دهند. علاوه بر این ، اپل باید این گزینه را ظرف 90 روز ارائه دهد.

از آنجا که برنامه های کاربردی در App Store در دسترس هستند ، اپل استدلال کرد که همه لیست ها فقط باید از گزینه های پرداخت اپل استفاده کنند. اپل به طور کلی 30 درصد از هر خرید را از پخش کننده های برنامه دریافت می کند در حالی که 15 درصد از شرکت هایی با درآمد کمتر از 1 میلیون دلار سالانه از برنامه دریافت می کند.

قاضی راجرز حکم کرد: “این راه حل اندازه گیری شده رقابت را افزایش می دهد ، شفافیت را افزایش می دهد ، انتخاب و اطلاعات مصرف کنندگان را افزایش می دهد و در عین حال اکوسیستم iOS اپل را که دارای توجیهات رقابتی است ، حفظ می کند.”

اپل مجبور نیست تغییرات قابل توجهی در عملیات خود ایجاد کند ، مگر اینکه به توسعه دهندگان اجازه دهد گزینه های پرداخت شخص ثالث را با App Store خود ادغام کنند. این حکم به Epic Games دستور داد تا مبلغی را که ماه ها از پرداخت آن اجتناب می کرد به اپل پرداخت کند. Epic باید 3.6 میلیون دلار به اپل به دلیل نقض سیاست App Store پرداخت کند.

آیا درآمد مشاغل خدمات اپل کاهش می یابد؟

این حکم برای اولین بار است که کنترل اپل بر روی App Store زیر سال می رود. در حال حاضر ، برنامه های بازی 70 درصد از کل درآمد App Store را به خود اختصاص می دهند. دادگاه گفت که این 70 by توسط کمتر از 10 all از همه کاربران App Store ایجاد می شود. بیش از 80 درصد از برنامه های ذکر شده در فروشگاه App رایگان هستند و هیچ درآمدی ندارند.

با این حال ، اکثر تحلیلگران این حکم را تاثیری عمده بر فروش و درآمد اپل نمی دانند. بر اساس گزارش اخیر Plus500 که به نقل از کتی هوبرتی از مورگان استنلی ، گفته بود که حکم Epic Games در مقابل اپل “حداقل تأثیر مالی” بر دومی خواهد داشت. با این حال ، هوبرتی پیش بینی می کند که این حکم درآمد آینده اپل را بین 1 تا 2 درصد کاهش دهد.

Samik Chatterjee ، تحلیلگر JPMorgan خاطرنشان کرد که این تصمیم فقط شبیه به شروع بازی برای بقیه بازی است. تجارت خدمات اپل تحت تأثیر قرار نمی گیرد زیرا این حکم هیچ تغییری در میزان 30 درصد توصیه نمی کند.

چاترجی توضیح داد: “دیدگاه ما همچنان این است که مصرف کنندگان از گزینه های پرداخت در موارد اشتراک های گران قیمت و خریدهای درون برنامه ای استفاده می کنند و این امر باعث محدودیت های ناشی از درآمد و درآمد App Store از طریق برنامه های کاربردی بسیار گسترده می شود.”

ژن مونستر ، تحلیلگر مشهور اپل ، در توییتی نوشت که فروش اپل در بدترین حالت ممکن است 2 درصد کاهش یابد ، در حالی که سود هر سهم ممکن است 4 درصد کاهش یابد. مونستر همچنین ادعا کرد که بازگشت رشد حدود 18 ماه پس از اعمال تغییرات به حالت عادی باز می گردد.

یک فشارسنج ساده برای سنجش تاثیر بر اپل ، قیمت سهام آن را تا یک هفته پس از رویداد سالانه 14 سپتامبر دنبال می کند. در هفت سال متوالی ، سهام اپل در هفته بعد از رویداد 1 درصد افزایش یافته است.

اپل به دو دلیل این حکم را برنده می داند. اول ، این حکم حق اپل را برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه نرم افزاری در App Store مجاز است به چالش نمی کشد ، و دوم ، اعلام کرد که اپل تحت قوانین فدرال یا ایالتی انحصار ندارد.

App Store برای درآمد اپل همچنان حیاتی است

در حالی که iPhone هنوز بیشتر فروش اپل را به خود اختصاص می دهد ، تجارت خدمات دومین بخش بزرگ این شرکت است. فروش خدمات شامل چندین محصول اشتراک مانند Apple Music ، Apple TV+ و Apple Care است ، اما App Store بیشترین درآمد خود را افزایش می دهد.

App Store حدود 7 of از کل درآمد اپل را ایجاد می کند و تقریباً 14 to به نتیجه نهایی این شرکت کمک می کند.

حکم دادگاه انتظار می رود بر سهام اپل که نزدیک به 5 درصد در پنج جلسه معاملاتی گذشته افت کرده است ، تأثیر بگذارد. Epic Games در این مورد اطلاعیه ای برای تجدید نظر درخواست کرده است که نشان می دهد موارد دیگری در این حماسه بین دو شرکت وجود دارد.

Share